Trwa ładowanie...

Jakie są pierwsze objawy raka trzustki? (WIDEO)

Zobacz film: "Jakie są pierwsze objawy raka trzustki?"

Rak trzustki w USA zajmuje piąte miejsce wśród najczęstszych nowotworów złośliwych. W Polsce odnotowuje się około 3 tys. nowych zachorowań rocznie. Objawy tego rodzaju raka są nietypowe, więc trudno jest postawić trafną diagnozę. Jakie symptomy świadczą o tej chorobie?

Trzy wczesne objawy raka trzustki są bardzo ignorowane i niewiele osób pomyśli, że odczuwane dolegliwości mogą świadczyć o nowotworze. Przede wszystkim pojawia się ból w okolicy pleców i żołądka, nasilający się w pozycji leżącej i po zjedzeniu posiłku. Często występują też wzdęcia i dyskomfort w brzuchu.

O rozwijającym się raku trzustki świadczy nagły spadek wagi. Jeżeli rak trzustki zlokalizowany jest w głowie trzustki to charakterystycznym objawem jest zażółcenie białek ocznych i skóry. Często można zauważyć również inny kolor moczu i długotrwałe swędzenie ciała.

Wczesne objawy nowotworu trzustki to sygnał kiedy chory powinien udać się lekarza. Diagnoza i szybkie rozpoczęcie leczenia raka trzustki we wczesnym etapie zwiększa szanse na powrót do zdrowia. Niestety są to objawy raka trzustki, które zwykle ignorujemy i tłumaczymy innymi, przejściowymi problemami.

Wiele osób odsuwa od siebie myśl o nowotworze i nie sądzi, że ta choroba może właśnie ich dotknąć. Prawda jest taka, że nawet najmniejsze dolegliwości warto skonsultować z lekarzem i mieć pewność, że nic nam nie grozi. Upływ czasu działa na niekorzyść pacjenta.

Czynniki zwiększające ryzyko raka trzustki to wiek powyżej 75 lat i uzależnienie od papierosów. Około 25 procent chorych paliło papierosy. Często nowotwór trzustki jest rozpoznawany u osób z otyłością, chorych na cukrzycę i przewlekłe zapalenie trzustki. Duże znaczenie mają również predyspozycje genetyczne.

Więcej informacji o raku trzustki w wideo. Warto wiedzieć jak go rozpoznać i w jaki sposób zwiększyć swoje szanse na wyzdrowienie.

5 sposobów na naturalne oczyszczenie trzustki
5 sposobów na naturalne oczyszczenie trzustki [6 zdjęć]

Troszczymy się kondycję wątroby i jelit, a o trzustce często zapominamy. Jest to organ, który jest odpowiedzialny

zobacz galerię

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Trzustka
Trzustka (Stock.Adobe)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza