Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Jakie są objawy raka prostaty? (WIDEO)

Zobacz film: "Jakie są objawy raka prostaty?"

Nasz kraj pozostaje w tyle w statystykach leczenia nowotworów. W Polsce na raka prostaty zapada rocznie ok. 16 tys. mężczyzn, a aż 4,4 tys. pacjentów umiera.

Problemem nadal jest zbyt późne wykrywanie choroby i bagatelizowanie objawów. Na co szczególnie zwracać uwagę? Obejrzyj wideo. Jakie są objawy raka prostaty? Nasz kraj pozostaje w tyle w statystykach leczenia nowotworów.

W Polsce na raka prostaty zapada rocznie około szesnaście tysięcy mężczyzn, a aż 4,4 tysiące pacjentów umiera. Problemem nadal jest zbyt późne wykrywanie choroby i bagatelizowanie objawów. Na co szczególnie zwracać uwagę?

Choroba rozwija się powoli, co oznacza, że wielu mężczyzn nawet nie, że rak rozwija się w ich organizmie już od dawna. Prostata to gruczoł w miednicy, który mają tylko panowie. Większość przypadków zachowań na tego typu nowotwory występuje u mężczyzn w wieku powyżej 50. roku życia.

Na ogół jest trudny do wykrycia, ponieważ początkowo nie daje objawów - dopóki wzrost nie będzie wystarczająco duży, aby naciskac cewkę moczową. Do najczęstszych objawów należy: częste oddawanie moczu - szczególnie w nocy, słaby i długi przepływ moczu oraz ciągłe poczucie, że twój pęcherz nie jest do końca opróżniony.

Powiększająca się prostata może wiązać się z wiekiem i wówczas problem nie ma związku z nowotworem. Jednak tego objawu nie wolno bagatelizować. Przy bardziej zaawansowanym stadium choroby pojawiają się bóle kości, pleców, jąder, a także utrata apetytu czy niewyjaśniony spadek wagi. Warto badać prostatę, ponieważ wczesne wykrycie nowotworu gwarantuje całkowite wyleczenie.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza