Trwa ładowanie...

Jak zminimalizować dolegliwości stawowe? (WIDEO)

Zobacz film: "Metody minimalizowania dolegliwości stawowych"

Bóle stawów potrafią bardzo utrudnić normalne funkcjonowanie. Dolegliwości sprawiają często, że tracimy pełną sprawność w stawie i mamy problemy z poruszaniem się. Obejrzyj materiał i zobacz, jak zmniejszyć ból.

O metodach, które mogą zminimalizować uciążliwe dolegliwości stawowe opowiada dr Leszek Walentynowicz.

Znamy szereg różnych metod postępowania. Najbardziej powszechną to są środki niesterydowe przeciwzapalne - czy to doustne, czy to w postaci iniekcji. Ale te z kolei w przypadku przewlekłej choroby, przyjmowane przewlekle, nie są dla organizmów obojętne. Jednym z ważniejszych, główniejszych takich, przykrych zjawisk, które powodują, jest choroba wrzodowa żołądka.

Oprócz tego, są leki niesterydowe przeciwzapalne, które mogą powodować uszkodzenie nerek czy uszkodzenie wątroby. Przyjmowane przewlekle, powinny być przyjmowane pod kontrolą ścisłą lekarza.

Są też inne sposoby, jak rehabilitacja, fizykoterapia, różnego rodzaju ćwiczenia, różnego rodzaju bioprądy, masaże. Są też inne metody. Do nich należy posiłkowanie się produktami pochodzenia roślinnego. tutaj na rynku mamy znane glukozaminy, ale również produkty pochodzace z dzikiej róży (Rosa Canina).

W przypadku dzikiej róży znaleziono substancję o nazwie GOPO, która wykazuje działanie przeciwzapalne, czyli może być również jednym z elementów postępowania w radzeniu sobie ze skutkami choroby zwyrodnieniowej.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza