Trwa ładowanie...

Jak wygląda ukąszenie kleszcza? Lepiej być przygotowanym (WIDEO)

Zobacz film: "Jak wygląda ukąszenie kleszcza?"

Chociaż sezon na kleszcze trwa zwykle od marca do listopada, okazuje się, że te pajęczaki są groźne przez cały rok. Wystarczy kilka ciepłych dni, żeby przebudziły się na żer. Kleszcze zimują zwykle w stertach liści i tam najłatwiej znaleźć je na początku sezonu.

Ugryzienie kleszcza może być mylone z ugryzieniem komara lub meszki. Trudniej je rozpoznać, zwłaszcza, gdy kleszcz odczepi się już od naszej skóry. Dlatego ważne jest, żeby po każdym spacerze dokładnie obejrzeć swoje ciało.

Kleszcze lubią wgryzać się w zagłębienia pod kolanami i w pachwiny. Możemy je także znaleźć pod pachami, piersiami i na zgięciu łokci.

Kleszcze są groźne zarówno dla mieszkańców wsi jak i miast. Możemy spotkać je w parkach, na łąkach, w lesie i przydomowych ogródkach.

Ugryzienie przez kleszcza jest niebezpieczne, ponieważ może prowadzić do zakażenia chorobami odkleszczowymi, m.in. boreliozą czy kleszczowym zapaleniem mózgu.

Jak rozpoznać ugryzienie kleszcza i na co zwrócić uwagę? Zobacz WIDEO

To warto wiedzieć:

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza