Trwa ładowanie...

Jak wygląda rehabilitacja kardiologiczna? (WIDEO)

Zobacz film: "Rehabilitacja kardiologiczna"

-Rehabilitacja kardiologiczna najczęściej jest prowadzona u osób, które przeszły zawał serca. Na czym ona polega i z czym się wiąże wyjaśnia profesor Wojciech Drygas.

-W rehabilitacji kardiologicznej, czyli często po przebytym zawale serca czy innej poważnej chorobie serca wysiłek fizyczny kontrolowany jest stosowany pod opieką lekarzy i specjalnie wyszkolonych terapeutów jest jednym z najważniejszych elementów wracania do zdrowia i w każdym ośrodku rehabilitacji kardiologicznej właśnie po ocenie zdolności wysiłkowej pacjenta, ten wysiłek w sposób bardzo systematyczny i bezpieczny dla zdrowia dozuje się pacjentom.

Także można powiedzieć, że właśnie po przebytym zawale serca, w przebiegu choroby niedokrwiennej serca, w niektórych przypadkach nadciśnienia tętniczego. Ten kontrolowany przez lekarza odpowiednio dozowany wysiłek fizyczny, czyli ani nadmierny ani też zbyt ostrożnie dawkowany jest czynnikiem niesłychanie istotnym.

Mechanizmy oddziaływania są podobne, tak jak przy zapobieganiu chorobom, czyli korzystny wpływ na gospodarkę tłuszczową, na gospodarkę węglowodanową, poprawa ukrwienia ważnych dla życia narządów, w tym przypadku mięśnia sercowego przede wszystkim, no i ograniczenie innych czynników ryzyka poprzez właśnie regularny wysiłek, także z całą pewnością powiedzieć można powiedzieć, że wiadomo od przynajmniej 50 lat, że w rehabilitacji kardiologicznej wysiłek fizyczny jest chyba najważniejszym, jeszcze ważniejszym niż leki sposobem oddziaływania.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza