Trwa ładowanie...

Jak wybrać lekarza przy cukrzycy?

Cukrzyca jest przewlekłą i postępującą chorobą. Osoba z raz postawionym takim rozpoznaniem jest niestety skazana na przebywanie pod opieką lekarską do końca swych dni, dlatego tak ważne jest by była to dobra opieka nie tylko pod względem fachowości, ale również mobilizacji do regularnych wizyt kontrolnych.

Zobacz film: "Opalanie a cukrzyca"

Ponadto należy pamiętać, iż zmiany zachodzące w przebiegu cukrzycy dotyczą całego organizmu, dlatego często taka osoba musi przebywać pod wielospecjalistyczną opieką. Ze względu na powikłania oczne potrzebne są regularne kontrole u okulisty, w przypadku zaawansowania zmian nerkowych wykraczających poza kompetencje lekarza pierwszego kontaktu potrzebna jest opieka nefrologa. Często również niezbędne są konsultacje chirurga, przede wszystkim ze względu na stopę cukrzycową oraz neurologa.

Czy w takim razie osoba chora na cukrzycę powinna leczyć się u lekarza rodzinnego? Jaki powinien być lekarz by w pełni zastąpił specjalistę? Na te pytania odpowie nasz ekspert - diabetolog Prof. Jan Tatoń.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza