Trwa ładowanie...

Jak szybko pozbyć się pryszcza? Oto kilka domowych sposobów

Pryszcze to zdaje się najbardziej niechciana zmiana skórna. Niestety znika on dopiero po kilku dniach. Warto wiedzieć, że jest kilka domowych i skutecznych sposobów, dzięki którym szybko pozbędziemy się pryszcza.

Zobacz film: "Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków"

spis treści

1. Jak szybko pozbyć się pryszcza? – pasta z miodu lub z pomidorów

Szybko pozbyć się pryszcza można, przygotowując specjalną pastę. Głównym jej składnikiem jest miód i cynamon. Trzeba je ze sobą połączyć, by tworzyły jednolitą masę.

Tak otrzymaną maseczkę należy nakładać bezpośrednio na pryszcze – punktowo, nie zaś na całą twarz. Najlepiej wykonać zabieg wieczorem, tak by dopiero rano zmyć ją z twarzy. W zasadzie maseczka powinna się wchłonąć. Aby uzyskać ostateczny rezultat pozbycia się pryszcza, należy to działanie powtarzać przez kilka kolejnych nocy.

Szybko można pozbyć się pryszcza domowymi sposobami.
Szybko można pozbyć się pryszcza domowymi sposobami.

Ten domowy specyfik jest skuteczny w szybkim pozbywaniu się pryszcza, ponieważ obie substancje wchodzące w jego skład mają działanie antybakteryjne. Nałożone na wczesne stadium rozwoju pryszcza – zahamują je.

Zamiast miodu i cynamonu możemy użyć pomidorów, a w zasadzie pasty z nich wykonanej. Te warzywa, zawierające likopen, są niesamowicie skuteczne i szybkie w pozbywaniu się pryszcza. Przywołana substancja to nić innego, jak antidotum na trądzik. Ponadto zawarte w pomidorach kwasy odpowiednio wysuszą każdą zmianę skórną.

7 zaskakujących domowych sposobów na trądzik
7 zaskakujących domowych sposobów na trądzik [7 zdjęć]

W zielonej herbacie zawarte są silne przeciwutleniacze, które wykazują działanie antybakteryjne. Wystarczy,...

zobacz galerię

2. Jak szybko pozbyć się pryszcza? – stempel z czosnku, maseczka z przypraw

Drugim domowym sposobem na to, jak szybko pozbyć się pryszcza jest stempel z czosnku. Jest on skuteczny, bowiem owe warzywo zawiera w sobie cynk i siarkę. Substancje te działają zarówno przeciwbakteryjnie, jak i oczyszczająco.

Zabieg polega na tym, że obrany ząbek czosnku przykładamy do pryszcza na piętnaście minut. Potem należy bardzo dokładnie oczyścić twarz. Zabieg w zależności od potrzeb można powtarzać, dzięki czemu szybko pozbędziemy się pryszcza.

Innym rodzajem maseczki skutecznym w szybkim pozbywaniu się pryszcza jest mikstura wykonana z kurkumy i oleju kokosowego. Okazuje się, że w ten sposób wykonana maseczka zadziała antybakteryjnie, a przy okazji rozjaśni nieco koloryt skóry. Tak przygotowaną substancję również nakładamy tylko na miejsca chorobowo zmienione.

3. Jak szybko pozbyć się pryszcza? – pasta do zębów czy soda?

Dość popularne w temacie szybkiego pozbywania się pryszcza są pasta do zębów i soda. Pierwsza metoda jest skuteczna o ile wybierzemy pastę białą. Z pewnością osuszy wyprysk i go znacznie zmniejszy.

Z sody natomiast należy wykonać roztwór – wymieszać ją z wodą. Należy to robić w taki sposób, aby otrzymana substancja była gęsta. Tak przygotowana maseczka powinna być nakładana punktowo na pryszcza. Po trzydziestu minutach soda powinna zadziałać oczyszczająco i wysuszająco. Odradza się jednak zbyt częste sięganie do tej metody, bowiem soda jest substancją o zbyt silnym działaniu.

Następny artykuł: Kapsułka na trądzik

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.