Trwa ładowanie...

Jak przeprosić dziewczynę? Porady

Potrafić przepraszać to prawdziwa sztuka. Każdy z nas popełnia jakieś błędy i niejednokrotnie konieczne jest przeproszenie skrzywdzonej osoby. Przepraszam to jedno z ważniejszych słów które znajdują się w naszym słowniku. W wielu sytuacjach jest oznaką uprzejmości ale przede wszystkim łagodzi spory, zapobiega kolejnym konfliktom oraz wzbudza zaufanie dla drugiej osoby. W związkach pomiędzy dwiema osobami które opierają się na kompromisie i szacunku przepraszanie jest częste. Niemniej jednak zdarzają się sytuacje w których partnerzy muszą przeprosić dziewczynę z powodu przewinienia jakie popełnili. Jak zatem przeprosić dziewczynę? Co zrobić aby przeprosiny zostały przyjęte?

Zobacz film: "Depresja - przyczyny"

spis treści

1. Co zrobić aby przeprosiny zostały przyjęte?

Przepraszanie dla mężczyzn jest szczególnie trudne gdyż bardzo często żyją w przeświadczeniu że wykonują wszystko dobrze i nie mają sobie nic do zarzucenia. Niemniej jednak czasem muszą się przyznać do popełnionych błędów. Istnieje zatem kilka kroków, które powinny zostać podjęte aby przeprosiny były przyjęte, wiarygodne i umocniły zaufanie, które kłótnią czy kłamstwem zostało naruszone. Na początek, przepraszający powinien zastanowić się nad tym co tak naprawdę zrobił źle. Sytuację, która wywołała konflikt trzeba przeanalizować i pomyśleć dlaczego w ogóle do tego doszło.

Ponadto przepraszanie raczej powinno odbywać się osobiście w cztery oczy. Dzięki temu osoba, która przeprasza jest bardziej wiarygodna i wzbudza większe zaufanie. W ostateczności jeśli nie ma możliwości spotkania się to można spróbować zadzwonić. Zanim jednak decyzja o przeprosinach zostanie podjęta warto jest przemyśleć treść swojej wypowiedzi, spróbować w jakiś sposób ją ułożyć żeby nie była chaotyczna. Słowa nie mogą też być wyuczone na pamięć, mają być szczere płynące prosto z serca. Na początku przeprosić trzeba powiedzieć za co się przeprasza (za słowa które uraziły dziewczynę lub za sytuację czy uczynek, która doprowadziła do kłótni). Warto podkreślić, że chciałoby się aby taka sytuacja w ogóle nie miała miejsca. Mężczyzna powinien też podkreślić, że bierze na siebie całą odpowiedzialność za popełniony czyn.

10 sposobów na podkręcenie twojego związku
10 sposobów na podkręcenie twojego związku [10 zdjęć]

Od czasu do czasu warto powrócić myślami do wspomnień z początkowego etapu związku. Uświadamiamy sobie

zobacz galerię

Zapewnienie, że nigdy się taka sytuacja nie powtórzy też zapewne załagodzi konflikt. Próba podjęcia jakichś działań zapobiegających pojawianiu się konkretnego problemu też może przyczynić się do szybszego przyjęcia przeprosin. Kobieta także powinna mieć możliwość wypowiedzenia swojego żalu do partnera i przekazania mu uwag, które do niego ma. Partner zaś w tej sytuacji powinien cierpliwie jej wysłuchać pomimo tego że pewnie część słów które w takiej sytuacji padną będą bolesne. 

Warto też pomyśleć o drobnym upominku: czekoladkach czy kwiatach. Zastanów się jakie słodyczy lubi Twoja ukochana i zrób jej przyjemność kupując je w podarunku. Tak samo możesz postąpić z kwiatami. Nie zaszkodzi także zabrać ukochanej do kawiarni czy restauracji na romantyczną kolację, która z pewnością będzie bardzo miłym akcentem, kończącym okres gorszych dni.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Następny artykuł: Jak się kłócić?
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza