Trwa ładowanie...

Jak odróżnić przeziębienie od grypy? (WIDEO)

Zobacz film: "Jak w prosty sposób odróżnić przeziębienie od grypy?"

Czujesz, że coś cię bierze? Masz katar, ból głowy i kaszel? Pewnie nie raz zastanawiałeś się, czy przykre objawy to tylko zwykłe przeziębienie, czy coś poważniejszego, np. grypa. Obie dolegliwości dają podobne symptomy.

Jednak każda z chorób przebiega nieco inaczej. Obejrzyj wideo i dowiedz się, jak odróżnić przeziębienie od grypy. To bardzo istotne, aby odróżnić przeziębienie od grypy, ponieważ nieleczona grypa może spowodować wystąpienie poważnych powikłań, na przykład zapalenie płuc, a nawet śmierć.

Objawy grypy. W przypadku grypy charakterystyczne jest gwałtowne wystąpienie objawów oraz nagły wzrost temperatury ciała. Może pojawić się silny ból gardła, głowy oraz mięśni. Z kolei w przypadku przeziębienia objawy są łagodniejsze.

Przede wszystkim pojawia się katar, ból gardła i kaszel, symptomy pogłębiają się stopniowo w ciągu kilku dni. Temperatura, w trakcie przeziębienia temperatura organizmu może stopniowo wzrastać do 38 stopni Celsjusza.

Natomiast podczas grypy temperatura gwałtownie się podnosi i może przekroczyć 38 stopni Celsjusza. Silne osłabienie, w trakcie przebiegu grypy niemal każdy człowiek odczuwa silne rozbicie i osłabienie organizmu.

Takie odczucia mogą utrzymywać się nawet przez kilka tygodni. W przypadku przeziębienia osłabienie mija po kilku dniach. Kaszel, podczas grypy i przeziębienia najczęściej pojawia się kaszel.

Niestety, w ostrym przebiegu grypy może dojść do powikłań ze strony układu oddechowego, na przykład zapalenia płuc. Zapalenie ucha. W przypadku grypy oraz przeziębienia często może dochodzić do stanów zapalnych uszu.

Wirusy mogą podrażnić trąbkę Eustachiusza, która jest przewodem łączącym gardło z uchem środkowym. Ból gardła. Niezwykle często pierwszym symptomem rozwijającego się przeziębienia jest ból gardła.

Ponadto, stopniowo można zaobserwować pojawienie się kataru, a nawet zatkanie jamy nosowej przez gęstą wydzielinę. W przypadku grypy wiele objawów pojawia się równolegle w tym samym czasie.

Zatkany nos. Uporczywy katar to jeden z powszechnie występujących objawów przeziębienia. Jeżeli jednak towarzyszą mu inne objawy, takie jak: ból mięśni czy silne osłabienie, to możemy mieć do czynienia z grypą.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza