Trwa ładowanie...

Jak leczyć impotencję?

Impotencja jest poważną dolegliwością, dotykającą coraz więcej mężczyzn. Kiedyś sądzono, że w większości przypadków pojawia się na tle psychogennym. Dzięki obecnej diagnostyce wiadomo, że w prawie 70% impotencja ma podłoże organiczne, procent ten wzrasta u mężczyzn w późniejszym wieku.

spis treści

1. Metody leczenia impotencji

Celem leczenia impotencji jest nie tylko eliminacja samej impotencji, ale także zwalczenie przyczyn jej wystąpienia. Choroba ze względu na swoje podłoże, dzieli się na kilka rodzajów i właśnie od nich zależy metoda leczenia.

Zobacz film: "Orgazm"

  • Impotencja psychogenna – leczenie polega na metodach treningowych dla mężczyzny i jego partnerki, można zastosować hipnozę, psychoterapię indywidualną i partnerską. Leczenie stosuje się, gdy pojawiają się zahamowania i urazy seksualne oraz nerwice. Terapia partnerska przeznaczona jest dla osób, których problemy wynikają z problemów w związku.
  • Impotencja hormonalna – leczona jest lekami hormonalnymi, np. przez wyrównanie niedoboru testosteronu. Impotencja neurogenna – pacjentowi podawane są leki stymulujące układ nerwowy, w niektórych wypadkach dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie pompy próżniowej, elektroterapii i masażu oraz leków stymulujących układ nerwowy.
  • Impotencja na tle krążeniowym – w tym przypadku zaleca się iniekcje w ciała jamiste członka. Pacjent może sam przeprowadzić sobie iniekcję, po której może odbyć stosunek. Iniekcja to metoda doraźna. Dawkę leku zmniejsza się, kiedy krążenie ulega poprawie. Często jest tak, że pacjenci obawiają się przystąpienia do iniekcji.

2. Leki na potencję

Większość rodzajów impotencji leczy się odpowiednimi środkami farmakologicznymi, które przepisuje lekarz. Leki na potencję są bardzo skuteczne, pozwalają mężczyzną na odbywanie normalnych stosunków. Dzięki temu podnosi się ich samoocena, zaczynają wierzyć w siebie i w szanse wyleczenia. Leki zwalczające impotencję są skuteczne w 80% przypadków.

Leczenie impotencji może odbywać się także przez zastosowanie innych metod: operację naczyń członka, wszczepienie protezy w członek. Operacje i protezy nie przeszkadzają we współżyciu. Jednak metody operacyjne stosuje się tylko w szczególnych przypadkach.

Jak leczyć impotencję? Należy mieć świadomość, że tylko prawidłowe ustalenie przyczyny impotencji daje największe szanse na wyleczenie przykrej dolegliwości. W przypadku podejrzenia impotencji należy jak najszybciej udać się do lekarza.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Następny artykuł: Leczenie impotencji akupunkturą
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza