Trwa ładowanie...

IV Wiosenne Spotkania Sercowo-Naczyniowe - 23.03.2013

23 marca 2013 roku w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbędą się „IV Wiosenne Spotkania Sercowo-Naczyniowe. Standardy, praktyka, najnowsze wytyczne.” - konferencja specjalistyczna organizowana przez Klinikę Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

1. Nowości w kardiologii

Konferencja jest doskonałą okazją do przekazywania najnowszej wiedzy na temat chorób kardiologicznych szerokiemu gronu specjalistów. Jest to niezwykle istotne w celu stymulowania współpracy pomiędzy kardiologami, lekarzami rodzinnymi oraz internistami, która pozwala na skuteczniejsze zmaganie się z chorobami serca i układu krążenia. Dokształcenie lekarzy i specjalistów pozwala także na lepsze wdrażanie wiedzy w trakcie leczenia pacjentów. Konferencja będzie miała charakter naukowo-dydaktyczny, a w jej skład wejdą trzy sesje o różnej tematyce.

IV Wiosenne Spotkania Sercowo-Naczyniowe
IV Wiosenne Spotkania Sercowo-Naczyniowe

Konferencja "IV Wiosenne Spotkania Sercowo-Naczyniowe" - Warszawa 23.03.2013

zobacz galerię

2. Wytyczne Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Tematyka spotkania w znacznej mierze opierać się będzie na kwestiach związanych z nowymi wytycznymi, opublikowanymi w ubiegłym roku przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne. Jedne z najistotniejszych zmian dotyczyły postępowania z chorymi, u których stwierdzono migotanie przedsionków. Wytycznym w tym zakresie poświęcona będzie odrębna kwestia podczas konferencji.

Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne wprowadziło również nowości w zakresie działań prewencyjnych związanych z chorobami układu serocowo-naczyniowego. Towarzystwo odniosło się także do postępowania przy niewydolności serca oraz zawale. Unowocześniono również samą definicję dotyczącą zawału serca.

3. Nowe leki przeciwzakrzepowe

Jedną z kluczowych zmian, jakie zaszły w obszarze kardiologii, było niedawne wprowadzenie do leczenia klinicznego nowych doustnych leków przeciwzakrzepowych. Wielu specjalistów upatruje w nich szansy na zwiększenie skuteczności leczenia schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Uważa się również, że leki te będą stawały się coraz częściej używane i z czasem zastąpią obecnie stosowane substancje przeciwzakrzepowe.

Istotnym jest poszerzanie wiedzy lekarzy kardiologów w kwestiach związanych z nowościami w leczeniu chorób układu krążenia. Niemniej ważne jest jednak dokształcanie w tej dziedzinie również lekarzy internistów, mających pierwszy kontakt z pacjentem. Jest to jedyny sposób na zwiększenie skuteczności leczenia.

Na „IV Wiosenne Spotkania Sercowo-Naczyniowe” zaprasza Klinika Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wydawnictwo MEDIUS.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza