Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Innowacje w systemie szczepień ochronnych - 5.03.2013

Szczepienia ochronne odgrywają znaczącą rolę w przeciwdziałaniu różnego typu schorzeniom. Ich rola w profilaktyce chorób takich jak np. odra lub gruźlica jest niezmiernie istotna. Nad aktualnym stanem szczepień ochronnych w Polsce oraz możliwościami poprawy dostępu do nich będą dyskutowali uczestnicy seminarium edukacyjnego, które odbędzie się 5 kwietnia w Warszawie.

1. Szczepienia ochronne w Polsce

Fundacja Watch Health Care (WHC)
Fundacja Watch Health Care (WHC)

Watch Health Care (WHC) - organizator konferencji medycznych

zobacz galerię

W wydarzeniu udział wezmą lekarze specjaliści z zakresu różnych dziedzin medycyny – zarówno klinicyści, jak i pracownicy naukowi. Dyskusja podczas konferencji dotyczyć będzie głównie

ograniczeń w dostępie do szczepień ochronnych, jakie aktualnie występują w naszym kraju. W pierwszej części seminarium omówione zostaną również wyzwania, jakie stoją przed instytucjami publicznymi w tym zakresie. Swoje wystąpienia na ten temat zapowiedzieli między innymi przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia.

2. Finansowanie szczepień

Uczestnicy seminarium zyskają również możliwość wysłuchania prelekcji dotyczących kierunków jakich ewoluuje system finansowania szczepień ochronnych oraz jak sytuacja ta wygląda w Polsce i w innych państwach europejskich. Wystąpienia prelegentów dotyczyć będą zarówno szczepień zalecanych, jak i szczepionek ponadstandardowych. W tej części omówiona zostanie także rola Agencji Ochrony Technologii Medycznych w tym zakresie.

3. Innowacje w polskim systemie szczepień - seminarium

Seminarium edukacyjne "Innowacje w systemie szczepień ochronnych
- czy mozna poprawic dostępność szczepień ochronnych w Polsce?" odbędzie się w dniu 5 kwietnia 2013 roku w auli Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej Polskiej Akademii Nauk im. Macieja Nałęcza w Warszawie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wszystkie wystąpienia i dyskusje transmitowane będą na żywo w internecie. Będą one również dostępne na stronach organizatorów w postaci plików wideo.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza