Trwa ładowanie...

Inne problemy seksualne

Problemy seksualne mężczyzn mogą wynikać z wielu różnych przyczyn. Niekiedy ich podłożem są choroby lub wady układu rozrodczego, które z przyczyn fizycznych zaburzają życie seksualne. Istnieją również choroby o podłożu psychicznym, jak na przykład impotencja. Zdarza się również, iż poważnym problemem dla mężczyzny jest rozmiar penisa i przeświadczenie, iż jest on zbyt mały. Wszystko to nie sprzyja prowadzeniu zdrowego życia seksualnego, a bardzo często prowadzi do różnych dysfunkcji.

spis treści

1. Zwiększenie rozmiaru penisa

Rozmiar penisa to niezwykle drażliwa kwestia. Większość mężczyzn obawia się, że ich członek jest zbyt mały, i że może mieć to wpływ na ich życie seksualne. W rzeczywistości średnia długość penisa w spoczynku to 7,5-10 centymetrów, co oznacza, że niemal wszyscy mężczyźni mają członek normalnej wielkości lub większy. Mimo tego, niezwykłą popularnością cieszą się obecnie różne metody powiększania penisa. Wśród nich są pompki próżniowe, noszenie obciążników na penisie, ćwiczenia manualne, tabletki i balsamy. Lekarze podkreślają, że powiększanie penisa nie znajduje wsparcia w środowisku medycznym, gdyż jest nieskuteczne i bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Szczególnie metody mechaniczne wiążą się z największym zagrożeniem, ponieważ mogą prowadzić do poważnych uszkodzeń penisa, w tym naderwania napletka.

Zobacz film: "Orgazm kobiet i mężczyzn"

Czy można przedłużyć penis?
Czy można przedłużyć penis?

Stosunkowo nieduże prącie bywa przyczyną kompleksów i niskiej samooceny, dlatego wielu mężczyzn rozważa

zobacz galerię

2. Popularne męskie przypadłości

Jednym z problemów seksualnych mężczyzn jest stulejka. Jest to przypadłość, podczas której napletek jest na tyle ciasny, że niemożliwe jest odsłonięcie żołędzi. Najczęściej problem ten dotyczy dzieci, może już być obecny przy urodzeniu. Stulejka może się także pojawić u dorosłych mężczyzn w wyniku urazu lub przewlekłego stanu zapalnego. Dolegliwością o podobnym charakterze jest załupek, jednak w tym przypadku możliwe jest odsłonięcie żołędzi lecz bez możliwości sprowadzenia napletka z powrotem.

Zapalenie żołędzi to stan zapalny dotyczący skóry żołędzi. Jego objawami są zaczerwienienie, opuchlizna, swędzenie, wysypka i ból penisa. Dolegliwość ta zazwyczaj jest wynikiem złej higieny miejsc intymnych. Pojawia się, gdy pod napletkiem zbiera się brud, pot, martwe komórki naskórka i bakterie.

Choroba Peyroniego polega na włóknistym stwardnieniu członka. Stwardnienie może prowadzić do skrzywienia lub wygięcia penisa oraz bolesnych wzwodów. Przyczyną choroby może być uraz, zapalenie naczyń, choroby tkanki łącznej lub predyspozycje genetyczne.

Dysfunkcje i choroby penisa mogą prowadzić do problemów seksualnych, jak spadek libido, czy impotencja. Aby im zapobiegać niezwykle ważne jest odpowiednie leczenie danej dolegliwości. Dla mężczyzn możliwości seksualne często stanowią miarę męskości. Istotne jest, aby mieć zdrowy pogląd na siebie samego i nie pozwolić zachwiać swoją pewnością siebie.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Dr n. med. Stanisław Dulko
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza