Trwa ładowanie...

Leczenie impotencji u urologa

Urolog jest specjalistą, który leczy choroby związane z układem moczowo-płciowym. Mimo, że wizyta u urologa niejednokrotnie wiąże się z dużym stresem, warto się mu przeciwstawić. Sprawdź, jakie choroby możesz leczyć u urologa i kiedy się do niego zgłosić.

Zobacz film: "Seks nie jest celem samym w sobie"

Wizyta u urologa jest niezmiernie ważna w przypadku zaburzeń erekcji i problemów z potencją. Z pewnością, wielu panów wstydzi się swoich dolegliwości, o kłopotach z impotencją niechętnie rozmawiają z lekarzem. Tymczasem, unikanie leczenia impotencji nie pozwoli na lepszy stan zdrowia, przeciwnie objawy mogą się nasilić, czego konsekwencją może być brak wzwodu. Wówczas wizyta u lekarza to już konieczność. Kiedy powinieneś iść do urologa?

spis treści

1. Wizyta u lekarza urologa

Urolog zajmuje się leczeniem zaburzeń układu moczowo-płciowego oraz budową i funkcją narządów tego układu. Większość ludzi uważa, iż urolog jest specjalistą wyłącznie od spraw męskich. Przeciwnie, do urologa chodzą także kobiety, mające problem z: nietrzymaniem moczu, wadami dróg moczowych, etc. Niewątpliwe jest to, że znaczną większość pacjentów stanowią mężczyźni, aczkolwiek na badanie urologiczne wybierają się, gdy istnieje taka konieczność. Tymczasem po 50 roku życia panowie powinni zgłosić się na badania u urologa dwa razy w roku.

2. Badanie u urologa

 • krwawienie z cewki moczowej,
 • ból i gorące jądra,
 • zatrzymanie moczu,
 • zmiana pozycji jądra z pionowej na poziomą,
 • bolesne i długotrwałe erekcje,
 • ból w dolnej części brzucha i miednicy,
 • narastający problem z oddawaniem moczu,
 • obecność guzków w okolicy pachwin i na jądrach,
 • problemy ze wzwodem.

Badanie urologiczne nie powinno być zlekceważone i przemilczane, a stać się badaniem profilaktycznym. Czasami jest już za późno, mężczyźni oprócz zaburzeń erekcji, mogą zachorować na nowotwór gruczołu krokowego, co dla wielu jest wyrokiem.

3. Przebieg badania urologicznego

Wizyta u urologa to wywiad, podczas którego lekarz pyta o:

 • problemy naczyniowe w obrębie miednicy,
 • problemy z oddawaniem moczu,
 • aktywność seksualną,
 • czy przyjmowało się leki na impotencję,
 • występowanie w rodzinie tzw. męskich chorób, jak: nowotwór prostaty, jądra, pęcherzu moczowego.

Następnie podczas wizyty u urologa ma miejsce badanie palpacyjne - lekarz szuka dłonią guzków, zgrubień. Po czym występuje badanie per rectum, czyli badanie przez odbyt. Czasami urolog wykonuje USG jąder i naczyń krwionośnych miednicy. Urolog zajmuje się metodami leczenia impotencji. Wizyta u lekarza urologa jest podobnie wstydliwa jak wizyta kobiety u ginekologa.

Należy wyeliminować wstyd i obawy; podjąć zdecydowane kroki i udać się na wizytę u urologa. Lekarz chce jedynie pomóc, musi zachować tajemnicę lekarską, więc nie ma powodów do niepokoju.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Następny artykuł: Leczenie farmakologiczne impotencji
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza