Trwa ładowanie...

Horror w Opocznie – 3-miesięczne dziecko martwe, rodzice pijani

Kolejny raz mediami wstrząsa informacja o śmierci kilkumiesięcznego dziecka. W tym wypadku do tragedii doszło w Opocznie w województwie łódzkim. O zgonie 3-miesięcznej Patrycji poinformował pogotowie wujek dziewczynki. Rodzice byli pijani.

Zobacz film: "Kierowniczka "Niebieskiej Linii": "To jak Piasecki traktuje żonę to w Polsce standart""

1. Samotna śmierć dziecka

Do tragedii doszło we wtorkowe popołudnie. Kiedy do mieszkania wszedł wujek 3-miesięcznej Patrycji zauważył, że niemowlę nie daje żadnych oznak życia. Zaniepokojony zadzwonił po pogotowie. Zespół pogotowia ratunkowego potwierdził podejrzenia mężczyzny. Dziewczynka nie żyła. Od razu zawiadomiono policję.

2. Tajemnicza kłótnia

Okazało się, że w mieszkaniu znajduje się także pijana matka dziewczynki, a także 8-letni brat dziecka. Jak ustalono, ojciec Patrycji wyszedł zaraz po tym, gdy wujek zadzwonił po pogotowie. Prokuratura nie ujawnia jednak, w jaki sposób doszło do śmierci dziecka. Wiadomo jedynie, że rodzice pili alkohol, a gdy w mieszkaniu pojawił się wujek oraz kolega ojca, doszło do kłótni.

- Dziecko było martwe, niewykluczone, że do zgonu przyczyniły się osoby trzecie – mówi st. asp. Barbara Stępień z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

Koniecznie przeczytaj:

Matka nieżyjącej dziewczynki od razu została zatrzymana przez funkcjonariuszy policji. Po kilkudziesięciu minutach udało się zatrzymać także jej męża. Para była pijana.

- Kobieta w momencie zatrzymania miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Jej partner jeszcze więcej – mówi Sławomir Kierski z Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim. 8-letni syn pary został oddany pod opiekę pogotowia opiekuńczego. Policjanci nie ukrywają, że chłopiec był przerażony zaistniałą sytuacją.

3. Znani opiece społecznej

Rodzice zmarłej dziewczynki byli dobrze znani opiece społecznej. Przebywali pod jej kuratelą od 2015 roku. W lutym 2016 założono im niebieską kartę, z powodu agresywnego zachowania ojca. Urzędnicy wiedzieli, że małżeństwo nadużywa alkoholu, dlatego starano się o odebranie im praw rodzicielskich nad 8-letnim synem. Ostatecznie jednak przyznano im asystenta rodzinnego.

Jak mówi Maria Barbara Chomicz z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie urzędnicy wiedzieli, że problem alkoholowy ojca nasilił się w ostatnim czasie. Jednak ani razu pracownikom ośrodka nie udało się zastać rodziny w domu. Prokuratura twierdzi, że sekcja zwłok 3-miesięcznej Patrycji rzuci nieco więcej światła na to, jak doszło do śmierci dziecka.

Zobacz także:

[AKTUALIZACJA]

Są już wstępne wyniki sekcji zwłok 3-miesięcznej Patrycji. Dziewczynka zmarła w wyniku urazu głowy. Na główce dziecka znaleziono wiele obrażeń, m.in. krwiaki i złamanie kości ciemieniowej.

Dopiero dziś można była przesłuchać rodziców dziecka, którzy od wtorku trzeźwieli w policyjnej izbie wytrzeźwień. Wczoraj psycholog sądowy rozmawiał z 8-letnim bratem Patrycji, który zeznał, że jego matka próbowała karmić nieżyjącą już córeczkę i to on zwrócił jej uwagę na to, że dziewczynka nie porusza się. Chłopiec przyznał się także, że ojciec wielokrotnie go bił.

37-letni Tomasz K. już usłyszał zarzut znęcania się nad swoim synkem oraz zabójstwa swojej córki. Matce z kolei postawiono zarzut narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Prokurator wnioskuje dla rodziców z Opoczna o areszt tymczasowy.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza