Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Gwiazdy zachęcają do badania szyjki macicy (WIDEO)

Zobacz film: "Gwiazdy zachęcają do badania szyjki macicy"

-Wzięłam udział w kampanii "Piękna, bo zdrowa" głównie dlatego, że wydaje mi sie, że ten tekst, który jest w tej kampanii o tym, że ten problem jednak bierze się w nawias jest niestety autentyczny.

-Myślę, że my, kobiety, zapominamy trochę o sobie i o ile na przykład badamy piersi, o tyle o tej części bardzo intymnej wogóle nie pamiętamy. A jest to niezwykle ważne, bo rak szyjki macicy jest uleczalny, tylko musi być wcześnie wykryty.

-Dołączyłam do osób wspierających kampanię cztery lata temu. Ta oto bransoletka ze specjalnym kwiatkiem właśnie i hasłem "Piękna, bo zdrowa" o tym świadczy. Zachęcamy wszystkie panie do tego, by regularnie się badały i robiły cytologię.

-Każda z nas może zachorować. Niezależnie od wieku, od statusu, to jest choroba coraz bardziej powszechna.

-Jeśli chodzi o Polskę to około 46 procent kobiet chodzi systematycznie do ginekologa. Jeżeli chodzi o Skandynawię, 85 procent Skandynawek, generalnie Szwedek, co roku, co do sekundy, co do minuty idzie robić badanie cytologiczne.

-Rzeczywiście przyjeżdżają lekarze z innych krajów do nas i oglądają w bardzo zaawansowanym stadium raka szyjki macicy w Polsce, ponieważ bardzo dużo kobiet nie robi sobie podstawowych badań, czyli podstawowej cytologii. I to jest naprawdę przerażające i o tym musimy mówić jak najczęściej i jak najgłośniej.

-Dlatego się zaangażowałam w tę akcję, że wierzę, że jak mówi Koroniewska, jak Arciuch, Kasia Pakosińska, Gosia Foremniak w zeszłym roku będą tym babkom przypominać to może jakiś procent tych dziewczyn pójdzie do tego lekarza i zrobi tą cytologię i dzięki temu, nie wiem, uratuję szczytnie mówiąc parę istnień.

-Rak szyjki macicy to nie wyrok, ale też rak szyjki macicy nie boli i we wczesnych stadiach nie daje żadnych objawów. Dlatego ważne jest żebyśmy co roku trafiły do ginekologa. Ja mam taki pomysł, żeby raz w roku w swoje urodziny, to jest taki wyjątkowy dzień, zrobić sobie taki prezent życia i zrobić sobie badanie cytologiczne. I mieć cały rok z głowy i żyć spokojnie.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza