Trwa ładowanie...

Gumy Nicorette wycofane ze sprzedaży

Gif wycofuje kolejny produkt leczniczy. Tym razem są to popularne dla rzucających palenie, gumy do żucia Nicorette. Powód? Producent pomylił opakowania.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Główny Inspektor Sanitarny wycofuje na terenie całego kraju gumy Nicorette Classic 105 sztuk, 2 mg o numerze serii AF 833 z datą ważności do 31.12. 2018 oraz opakowania Nicorette Classic 105 sztuk, o dawce 4 mg o tym samym numerze serii, AF 833 i tej samej dacie ważności. Produkt odpowiedzialny w kraju eksportu to McNeil Products Limited, Wielka Brytania. Importer równoległy to Pharma Vitae Sp. z o.o.

Przeczytaj koniecznie

Główny Inspektor Farmaceutyczny wstrzymał w sprzedaży i obrocie produkt leczniczy Nicorette Classic Gum. Decyzję wydał na podstawie wniosku od importera, który zgłosił błąd w czasie pakowania leku. Na czym polegała pomyłka? Gumy Nicorette o dawce 2 mg i numerze serii AF833 zostały włożone w opakowania Nicorette Classic Gum 4 mg i opatrzone właściwym dla dawki 2 mg numerem serii AF833. Paweł Trzciński, rzecznik GIF uspokaja. - Ta zamiana nie jest niebezpieczna dla zdrowia. Decyzji o wycofaniu produktu leczniczego nadano rygor natychmiastowej wykonalności - tłumaczy.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza