Trwa ładowanie...

Granuflex – działanie, korzyści, zastosowanie, cena

Opatrunek Granuflex jest przeznaczony do leczenia ran, które sączą się z małym bądź umiarkowanym wysiękiem. Dostępny w kilku rozmiarach np. 10x10 cm, 15x15 cm, sprzedawany po jednej sztuce. Granuflex jako opatrunek hydrokoloidowy doskonale sprawdzi się w stosowaniu przy ranach przewlekłych. Używany na wszystkich etapach leczenia. Granuflex dostępny jest w przystępnej cenie.

Zobacz film: "Domowe sposoby na skaleczenia"

spis treści

1. Granuflex – działanie

Opatrunki hydrokoloidowe Granuflex mają wyjątkowe właściwości, dzięki którym tworzą wilgotne środowisko gojenia rany. Ich miękkość i elastyczność pozwalają dostosować się do kształtu rany. Dzięki temu przylegają do niej niczym druga skóra.

Zawarte w Granuflex połączenie trzech hydrokolidów, które są zawieszone w macierzy polimerowej w zetknięciu z płynem wytwarzają na powierzchni rany specyficzny, miękki żel. Pektyna, żelatyna i karboksymetyloceluloza zapewniają najbardziej optymalne środowisko gojenia oraz łagodzenia bólu. Granuflex pochłania wysięk tym samym zapewniając jak najbardziej zbliżone do skóry pH.

Granuflex jest opatrunkiem samoprzylepnym produkowanym nie tylko w różnych rozmiarach, ale również kształtach. Pozwala to precyzyjnie opatrywać rany w trudno dostępnych partiach ciała.

2. Granuflex – korzyści

Unikalna budowa opatrunków Granuflex zapewnia szeroką gamę korzyści. Producent produktu zalicza do nich:

 • zmniejszenie dyskomfortu związanego z bólem,
 • przyspieszenie gojenia za pomocą wytworzonego optymalnego, wilgotnego środowiska w ranie,
 • łatwość użycia pozwalająca pozostać na ranie nawet do siedmiu dni,
 • mniejszy ból podczas zmiany opatrunku (opatrunek Granuflex nie przywiera do rany, dlatego też łatwo go zdjąć),
 • wodoodporność, która chroni ranę w trakcie kąpieli,
 • łagodność dla skóry i trwałość w nawet najbardziej trudnych do oparzenia miejscach,
 • ułatwianie oczyszczania rany za pomocą zmiękczania chorej tkanki.
Uszkodzenie skóry przy stosowaniu opatrunków
Uszkodzenie skóry przy stosowaniu opatrunków

Skóra przy częstym stosowaniu opatrunków może zostać uszkodzona. Aby temu zaradzić, warto stosować płyny

zobacz galerię

3. Granuflex – zastosowanie

Opatrunek Granuflex może być stosowany w dwóch postaciach: jako opatrunek pierwotny i jako opatrunek wtórny. W tym pierwszym przypadku stosuje się go na rany przewlekłe płytkie i suche, które sączą się mało lub umiarkowanie, np. odleżyny czy zespół stopy cukrzycowej.

Granuflex opatrunek jest polecany w przypadku powstania ran ostrych płytkich, suchych o małym bądź umiarkowanym sączeniu, tj. przy oparzeniach skóry I-go i II-go stopnia, otarć, ran pourazowych albo ran po operowaniu chirurgicznym.

Granuflex jako opatrunek wtórny może być wykorzystywany we wszystkich rodzajach ran. Po wypełnieniu ran odpowiednimi opatrunkami pierwotnymi bywa również stosowany do ran głębokich. Ten rodzaj opatrunku jest doskonały również w przypadku ran z martwicą suchą i rozpływną. Poleca się go do stosowania przy ranach zaniedbanych i skolonizowanych przez drobnoustroje.

4. Granuflex – cena

Opatrunek Granuflex jest dostępny również jako lek refundowany. Poniżej zaprezentowano jego przykładowe ceny, które różnią się w zależności od punktu sprzedaży.

Zobacz także:

 • Opatrunek leczniczy 10x10 cm (1 sztuka w opakowaniu) przy 100% odpłatności ok. 8 zł (30% refundacji we wskazaniach przewlekłego owrzodzenia).
 • Opatrunek leczniczy 15x15 cm (1 sztuka w opakowaniu) przy 100% odpłatności ok. 16 zł (30% refundacji we wskazaniach przewlekłego owrzodzenia).
 • Opatrunek leczniczy 15x20 cm (1 sztuka w opakowaniu) przy 100% odpłatności ok. 21 zł (30% refundacji we wskazaniach przewlekłego owrzodzenia).
 • Opatrunek leczniczy 20x20 cm (1 sztuka w opakowaniu) przy 100% odpłatności ok. 28 zł (30% refundacji we wskazaniach przewlekłego owrzodzenia).

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Lek. Izabela Lenartowicz
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza