Trwa ładowanie...
Przeczytaj raport abcZdrowie
Temat miesiąca: Alkohol

Gra wstępna - czas trwania, cel, elementy, komunikacja i klimat w łóżku

Gra wstępna to pieszczoty ciala, a w szczególności miejsc erogennych, dzięki którym najłatwiej wzbudzić podniecenie. Dla wielu kobiet gra wstępna jest podstawą udanego stosunku. Panom zwykle do satysfakcji potrzeba kilku, kilkunastu minut, podczas gdy paniom - pół godziny, a czasami więcej czasu. Jednak według ostatnich badań również prawie połowa mężczyzn deklaruje czerpanie przyjemności z gry wstępnej.

Zobacz film: "Jak wywołać orgazm?"

spis treści

1. Ile trwa gra wstępna?

Krótsza gra wstępna odbywa się u nastolatek (związane jest to zapewne z niecierpliwością, czasami strachem) oraz u ludzi starszych (może to wynikać ze znużenia).

Najwięcej czasu na pieszczoty poświęcają ludzie w średnim wieku. Ponad połowa Polaków deklaruje, że poświęca na zabawę przed seksem do 20 minut, ale tylko ok. 3 procent twierdzi, że ich gra wstępna trwa ponad godzinę.

2. Jaki jest cel gry wstępnej?

Celem pieszczot, którymi kochanek obsypuje swoją kochankę, jest wywołanie silnego podniecenia u kobiety. Wtedy dochodzi u niej do lepszego ukrwienia narządów płciowych takich jak łechtaczka, pochwa, co ułatwia wytwarzanie śluzu.

Śluz sprawia, że stosunek, głównie w jego początkowej fazie, jest dla kobiety mniej bolesny. Dochodzi także do zwężenia ujścia pochwy (nawet do 1/3 szerokości), co zwiększa doznania mężczyzny w czasie penetracji.

Trzeba jednak pamiętać, aby gra wstępna nie stała sie rutynowym „przygotowaniem” partnerki do stosunku. Wiele par czerpie ogromną radość z gry wstępnej, czasami nawet rezygnują z pełnego stosunku, aby w pełni skupić się na czynnościach, które silnie urozmaicają ich życie seksualne.

Niektórzy nazywają takie zachowania „białym seksem”. Osoby, które kochają się szybko, często robią to w celu wyładowania energii, napięcia dnia codziennego. Niestety w czasie takiego seksu często nie zwraca się uwagi na potrzeby drugiej osoby.

Seks wtedy staje się narzędziem samym w sobie i nie prowadzi do zacieśnienia bliskości między kochankami. Są jednak chwile, gdy podniecenie kochanków jest tak duże, że rozpoczynanie gry wstępnej nie ma najmniejszego sensu. W przypadku napływu ogromu podniecenia przejście do pełnego stosunku ma swoje uzasadnienie.

3. Elementy gry wstępnej

Przede wszystkim trzeba obserwować partnera i zauważać rzeczy, które sprawiają mu przyjemność. Trzeba uwolnić swoje zmysły. Należy zapomnieć o problemach dnia codziennego, wyłączyć telefon, przeznaczyć ten czas tylko dla siebie.

Do gry wstępnej trzeba się przyłożyć. Jeśli jest inaczej, partnerka szybko zauważa, gdy ruchy partnera nie sprawiają mu przyjemności, są wymuszone. Wyostrzenie takich zmysłów jak dotyk (pieszczenie drugiej osoby), słuch (np. ciche szepty), wzrok, smak pozwala zapomnieć o rzeczywistości.

Większość mężczyzn jest wzrokowcami. Największe podniecenie wzbudza w nich patrzenie na swoją roznegliżowaną partnerkę, ubraną tylko w seksowną bieliznę. Wiele osób wstydzi się własnego ciała.

Niektórzy będąc nawet w bardzo bliskim związku, obawiają się ukazania swojego ciała w pełni. Istotą gry wstępnej jest zezwolenie na dostęp do stref, które wydają się nam nieatrakcyjne. Jednak często okazuje się, że dotyk i pieszczota wcześniej tak wstydliwych miejsc silnie wzmaga podniecenie.

Kolejną istotną sprawą jest uzmysłowienie partnerowi, które elementy gry wstępnej sprawiają obojgu największą przyjemność. Na przykład wiele kobiet czerpie ogromną rozkosz podczas dotyku łechtaczki.

Należy delikatnie poinformować partnera o takich miejscach, gdyż sam seks pochwowy może nie dawać kobiecie pełnej satysfakcji, powodować u niej poczucie niespełnienia.

Można sobie podpowiadać w czasie gry wstępnej, oczywiście w delikatny sposób, tak aby nie popsuć nastroju. Z drugiej strony ważne są pozytywne słowa, takie jak: „dobrze kochanie, tylko trochę szybciej, głębiej”.

Takie określenia nie obrażą partnera, a zwiększą doznania i satysfakcję obojga. Gdy chcemy wprowadzić do gry wstępnej elementy, które sprawiają nam ogromną przyjemność, a partner nie ma odwagi tego zrobić, nie wolno go zmuszać. Najlepiej stopniowo wprowadzać go w kontakt ze swoim ciałem.

4. Komunikacja w łóżku

Gra wstępna kończy się wtedy, gdy oboje kochankowie są bardzo podnieceni, bliscy osiągnięcia orgazmu. Mężczyźni, którzy najczęściej są gotowi wcześniej, nie powinni w żaden sposób pospieszać swoich partnerek. Tylko one wiedzą, kiedy są gotowe.

Naucz swojego partnera, że apetyt wzrasta w miarę jedzenia. Pokaż mu, że dzięki czekaniu połączonemu z podniecającymi pieszczotami rozbudzają się zmysły i następuje wybuch ogromnego uczucia w czasie orgazmu.

Kolejną istotną rzeczą jest komunikacja w łóżku. W słowniku polskim jest bardzo mało słów nazywających intymne miejsca naszego ciała. Dlatego warto wprowadzić swój własny język. Takie określenia jak: „mały”, „myszka” wydają się zabawne, ale wypowiedziane w czasie gry wstępnej szybko nakierowują partnera.

Gdy już wiemy, że chcemy przeżyć wspaniałą grę wstępna, należy pamiętać, aby ofiarowane pieszczoty stopniować i zaczynać od miejsc mniej erogennych.

Np. pocieranie o płatki uszne, dotyk szyi, piersi na początku, a na końcu dochodzenie do miejsc bardzo silnie erogennych, jak łechtaczka u kobiety czy żołądź prącia u mężczyzny.

Takie zachowanie w sypialni sprawia, iż pozytywne emocje związane z oczekiwaniem narastają coraz bardziej, osiągając swój szczyt w postaci przeżywanego orgazmu.

5. Lepszy klimat w łóżku

Podobno nie ma nic gorszego niż nuda i rutyna w sypialni. Aby chwile wzajemnego zbliżenia były jak najprzyjemniejsze, pamiętajmy o stworzeniu odpowiedniego klimatu.

Romantyczna kolacja we dwoje, dobry film, odrobina alkoholu pomagają zapomnieć o troskach dnia codziennego. Przynoszą odprężenie, wyciszenie, pozwalają skoncentrować się na sobie nawzajem.

Dość często w ramach urozmaicenia gry wstępnej używane są owoce układane na ciele partnera oraz tzw. zabawki erotyczne. Drodzy Panowie, pamiętajmy, że kobiety zmienne są. Podczas jednego zbliżenia ogromną satysfakcję przynoszą np. pieszczoty piersi, gdy podczas kolejnego tylko ból, niechęć czy nawet obojętność do współżycia.

Związane jest to ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi cykliczne w ciele kobiety. Piersi tuż przed miesiączką rzeczywiście stają się bolesne. Brak reakcji ze strony partnera na pieszczoty może też niestety wynikać ze znudzenia.

Znane już na pamięć kolejne ruchy partnera przestają przynosić satysfakcję i podniecenie. Dlatego tak ważne jest, aby każde zbliżenie przeżywać tak samo gorąco i namiętnie, jakby miało być ostatnim w życiu.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza