Trwa ładowanie...

GIS wycofuje piwo Carlsberg. Etykieta wprowadza w błąd

Główny Inspektor Sanitarny wydał komunikat o wycofaniu butelek piwa Carlsberg Pilsner Premium 500 ml, dostępnego w sieci sklepów Biedronka. Powodem były niewłaściwe etykiety, które informowały o tym, że produkt nie zawiera alkoholu.

spis treści

1. Błędna etykieta na piwie

Przedsiębiorstwo Carlsberg Polska sp. z o.o. poinformowało Główny Inspektorat Sanitarny o prowadzonym wycofaniu trzech partii piwa. Powodem jest niewłaściwe oznakowanie, powstałe w wyniku błędu na linii produkcyjnej.

Błędna etykieta
Błędna etykieta (Facebook)

Informacja zawarta na głównej etykiecie sugeruje, że piwo jest bezalkoholowe, podczas gdy w rzeczywistości zawiera 5,0 proc. obj. alkoholu. Etykieta tylna jest prawidłowa i informuje, że jest to produkt z zawartością alkoholu.

- Powyższa wada zaistniała z powodu błędu na linii produkcyjnej. W wyniku szczegółowej analizy oraz weryfikacji monitoringu potwierdziliśmy, że wada dotyczy 1300 butelek piwa – poinformowała dyrektor ds. komunikacji Beata Ptaszyńska-Jedynak. - Przepraszamy za wszelkie niedogodności, które może spowodować zaistniała sytuacja - dodała

2. Wycofany produkt

Produkt, który został wycofany, to piwo Carlsberg w butelkach o pojemności 500 ml, numerach partii LPL03L/215 i dacie minimalnej trwałości 30.04.22. Wskazanie godziny na butelce: od 10:05 do 10:27. Partie były sprzedawane w sieci sklepów Biedronka.

Dystrybutor: Carlsberg Polska Sp. z o.o., ul. Krakowiaków 34 02-255 Warszawa

- W przypadku dokonania zakupu produktu ze wskazanej powyżej partii prosimy Państwa o kontakt z infolinią Carlsberg Polska pod numerem telefonu 801 888 333 (koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora) w celu ustalenia wymiany lub zwrotu wadliwego towaru. Informujemy również, że są Państwo uprawnieni do zwrotu tego produktu w sklepie, w którym Państwo dokonali zakupu – dodała Beata Ptaszyńska-Jedynak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza