Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

GIS wycofuje kubek z bambusa Ineu Consulting. Powód? Przekroczona norma toksycznego formaldehydu

GIS wycofuje kubek bambusowy marki Ineu Consulting. Swoją decyzję argumentuje zagrożenie dla zdrowia konsumentów i przestrzega przed korzystaniem z niego.

Jak podaje Główny Inspektorat Sanitarny na oficjalnej stronie, w próbkach produktu badanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację formaldehydu na poziomie, który może stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów. GIS zaleca, by nie korzystać z bambusowych kubków tego producenta.

Dane szczegółowe wycofanego z obrotu Kubka bambusowego:

Kubek z bambusa 9x9x14,2 cm

Marka – INEU CONSULTING

Kod kreskowy – 5905669205191

Importer / dystrybutor – Ineu Consulting Karol Porożyński, ul. Powstania Styczniowego 20/8, 81-519 Gdynia.

GIS informuje również, że przedstawiciel firmy Ineu Consulting Karol Porożyński zadeklarował, że w trybie pilnym poinformuje klientów o natychmiastowym wstrzymaniu sprzedaży wadliwego produktu. Zaznaczy także możliwość jego zwrotu. Tymczasem Państwowa Inspekcja Sanitarna nadzoruje całkowite wycofanie produktu z obrotu w Polsce.

Jeśli ktoś z Państwa jest posiadaczem tego konkretnego kubka, proszony jest o nie używanie go do spożywania żywności, w tym picia napojów. Wspomniany w informacji GIS formaldehyd, czyli aldehyd mrówkowy, to trująca substancja chemiczna. Jest konserwantem oraz środkiem odkażającym używanym do produkcji tuszów do rzęs czy dezodorantów, ale też do wyrobu żywic syntetycznych i barwników.

W niektórych krajach stosowanie formaldehydu jest całkowicie zakazane, jest bowiem substancją toksyczną dla wątroby, skóry, układu oddechowego czy rozrodczego. Niektóre z badań dowodzą, że może działać kancerogennie.

Zobacz też:

Rzeczy w twoim domu, które mogą truć cię każdego dnia!

Świece zapachowe, które szkodzą twojemu zdrowiu

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza