Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

GIS: Wycofanie suplementów diety. Wykryto w nich niebezpieczny składnik

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o wycofaniu określonych partii suplementów diety Redox Hardcore, firmy SFD, przeznaczonych do spalania tłuszczu. Podczas produkcji wyryto w nich niebezpieczny składnik.

Zobacz film: "Szczepionka na koronawirusa a cukrzyca. Dr Dzieciątkowski odpowiada"

spis treści

1. Wycofanie suplementów diety

"Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę SFD S.A wycofaniu wskazanych poniżej partii suplementów diety ze względu na zastosowanie do ich produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu" – czytamy na stronie GIS.

Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, to środek odkażający i dezynfekujący. Używa się go także przy produkcji rozpuszczalników, tekstyliów czy różnego rodzaju detergentów.

Może być rakotwórczy, działać teratogennie na płód czy powodować oparzenia chemiczne. Ponadto tlenek etylenu jest zakazany przez Unię Europejską – nie można spożywać skażonej nim żywności, podlega ona utylizacji.

GIS: Wycofanie suplementów diety. Wykryto w nich niebezpieczny składnik
GIS: Wycofanie suplementów diety. Wykryto w nich niebezpieczny składnik (GIS)

2. Które partie są wycofane?

Szczegóły dotyczące produktów podlegających wycofaniu:

  • Nazwa produktu: Redox Hardcore
  • Data minimalnej trwałości: 11.2022, Numer partii: 190220
  • Data minimalnej trwałości: 04.2023, Numer partii: 041221

GIS apeluje, aby nie spożywać partii wyrobów określonych w tym komunikacie.

SFD S.A. rozpoczęła proces wycofywania wyżej wskazanych partii suplementu diety. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują działania podejmowane przez producenta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza