Trwa ładowanie...
Przeczytaj comiesięczny raport abcZdrowie
Temat miesiąca: WĄTROBA Czytaj więcej >

GIS: Wycofanie suplementów diety. Wykryto w nich niebezpieczną substancję

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie przed spożywaniem kilku popularnych suplementów diety marki YANGO sp.z o.o. Podczas kontroli okazało się, że zawierały składnik zanieczyszczony tlenkiem etylenu. To już kolejne tego typu wycofanie suplementów diety z powodu obecności w składzie szkodliwej substancji.

Zobacz film: "Prof. Zajkowska wyjaśnia dlaczego powrót dzieci do szkół może nie być taki prosty"

spis treści

1. GIS: Wycofanie suplementów diety

Główny Inspektor Sanitarny w wydanym komunikacie wymienia kilka suplementów diety, które mogą szkodliwie oddziaływać na zdrowie. Do GIS wpłynęła informacja o wycofaniu przez firmę YANGO kilku partii suplementów diety, które jak się okazało, zawierają składnik zanieczyszczony tlenkiem etylenu.

Chodzi o preparaty:

  • "Stress Release" o numerze partii 0110 z datą ważności 07.2023 r.

  • "Stop nałogom – Panaseus" o numerze partii z datą ważności 11.2023 r.

  • "Witamina B12" o numerze partii 0110 z datą ważności 03.2024 r.

  • "CholeoPro" o numerze partii 0410 z datą ważności 01.2023 r.

  • "Modulatory hemoglobiny" o numerze partii 0410 z datą ważności 08. 2023 r.

GIS informuje, że tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, nie można ustalić bezpiecznych poziomów spożycia tej substancji.

GIS: Wycofanie suplementów diety. Wykryto w nich niebezpieczną substancję
GIS: Wycofanie suplementów diety. Wykryto w nich niebezpieczną substancję (Getty Images)

2. Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli

“Spółka YANGO sp. z o.o. rozpoczęła proces wycofywania wyżej wymienionych partii suplementów diety. Wszyscy odbiorcy tej firmy zostali poinformowani o zaistniałej sytuacji i konieczności wycofania produktów z obrotu” - czytamy na stronie GIS-u.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej przypominają, że nie należy spożywać partii produktów określonych w tym komunikacie.

To już drugie dziś wycofanie suplementów diety przez GIS. Rano informowaliśmy o prowadzonym przez firmę SFD S.A. wycofaniu określonych partii suplementów diety marki ALLNUTRITION ze względu na zastosowanie do ich produkcji składnika zanieczyszczonego również tlenkiem etylenu.

Więcej informacji na stronie ineternetowej GIS-u.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza