Trwa ładowanie...

GIF: ostrzeżenie publiczne dotyczące suplementu "Total Men"

GIS ostrzega przed spożywaniem popularnego suplementu diety "Total Men". Badania wykazały obecność syldenafilu w produkcie. Spożycie może wiązać się z zagrożeniem zdrowia.

spis treści

1. Ostrzeżenie GIS

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował ostrzeżenie dotyczące spożywania suplementu "Total Men". Badania przeprowadzone na próbce produktu wykazały, że zawiera on syldenafil - lek stosowany głównie w leczeniu zaburzeń erekcji.

Zobacz film: "Czy mutacje koronawirusa utrudnią akcję szczepień? O zagrożeniach mówi wirusolożka dr Skirmuntt"

Wycofany suplement
Wycofany suplement (GIS)

Jak zaznacza GIS substancja ta nie może występować w żywności, w tym w suplementach diety, ze względu na jej działanie medyczne. Spożycie może wiązać się z ryzykiem dla zdrowia.

Szczegóły dotyczące produktu:

  • Suplement diety "Total Men" (5 tabletek)

  • Wyprodukowano dla Gertix International, England, Nimrod Ave 110, Stafford ST16 3WU

Wycofany suplement
Wycofany suplement (GIS)

2. Nielegalny suplement

GIS informuje także o działaniach podjętych przez przedsiębiorców i urzędy:

"Władze Wielkiej Brytanii poinformowały, że firma Gertix International nie jest zarejestrowana przez MHRA (Medicines and Healthcare Regulatory Authority – Urząd Regulacji Leków i Opieki Zdrowotnej), a podany na opakowaniu produktu adres nie istnieje. W związku z powyższym zachodzi podejrzenie, że produkt został nielegalnie wprowadzony do obrotu w Polsce i jest niezgodny z wymaganiami w zakresie bezpieczeństwa żywności".

Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi działania w celu identyfikacji wszystkich podmiotów wprowadzających do obrotu nielegalny produkt i niezwłocznego wycofania go ze sprzedaży.

"W związku z podejrzeniem, że produkt został nielegalnie wprowadzony do obrotu w Polsce i może stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów nie należy spożywać żadnej partii tego produktu" - czytamy w ostrzeżeniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza