Trwa ładowanie...

GIS ostrzega przed talerzami. Podczas kontroli wykryto w nich obecność ołowiu

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dla klientów, którzy kupili płaskie talerze w sieci handlowej TEDi. Badania laboratoryjne wykryły, że zawierają niebezpieczne związki, które mogą przenikać do żywności.

Zobacz film: "Palce pałeczkowate są objawem choroby"

spis treści

1. Wycofanie talerzy ze względu na wykrycie ołowiu

Podczas badań laboratoryjnych wykryto, że z talerzy może przenikać do jedzenia ołów. "Spożywanie żywności zanieczyszczonej ołowiem ma szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi" - ostrzega GIS w wydanych oświadczeniu.

Poniżej szczegóły dotyczące wadliwego produktu:

Nazwa produktu: Talerz Opal o wymiarach 20,4 x 2,1 cm

Numer artykułu: 72400001021000000100

Dystrybutor: TEDi Sieć Handlowa Sp. z o.o. ul. 11 Listopada 11 40-387 Katowice

Talerze były dostępne od 15.07. do 11.12.2020 r. Sieć informuje, że klienci, którzy kupili feralne talerze, mogą je zwrócić lub wymienić w dowolnym sklepie TEDi.

Ostrzeżenie dla klientów, którzy kupili wadliwy towar
Ostrzeżenie dla klientów, którzy kupili wadliwy towar (tedi.com)

GIS w komunikacie ostrzega klientów, którzy zakupili talerze, żeby ich nie używali, a Inspekcja Sanitarna kontroluje proces wycofywania produktu przez dystrybutora.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza