Trwa ładowanie...

GIF wycofuje z obrotu trzy serie maści Ivoxel

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całego kraju trzy serie emulsji na skórę Ivoxel. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Z obrotu zostaną wycofane dwie serie emulsji o wadze 60 g, jedna o numerze 634231 i z datą ważności 09.2018, a druga o numerze 703451 i z datą ważności 01.2019 r. Wycofano także maść o wadze 30 g z numerem serii 634191 i z datą ważności 08.2018.

Podmiotem odpowiedzialnym Ivoxelu jest Almirall Hermall GmbH.

Zobacz film: "6 powodów, przez które na twoim ciele pojawiają się siniaki"

Jaki jest powód wycofania leku? "Decyzja została podjęta w związku z otrzymanym wynikiem poza specyfikacją w trakcie badań stabilności w zakresie parametru: jednolitość jednostek dawkowanych" – czytamy w piśmie GIF.

1. Co to jest Ivoxel?

Ivoxel to emulsja na skórę stosowana w dermatologii. Jej substancja czynna, czyli furoinian mometazonu, wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwświądowe.

Łagodzi objawy łuszczycy, atopowego zapalenia skóry. Stosowana jest także na przesuszoną i popękaną skórę

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza