Trwa ładowanie...

GIF wycofuje serie leku NuTRIflex Lipid special

Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu serii leków NuTRIflex Lipid special. To preparat używany do żywienia pozajelitowego. Z obrotu zostało wycofanych kilka serii tego specyfiku. Dlaczego?

Zobacz film: "Warzywa, które mają więcej żelaza niż mięso"

1. Wycofanie leku NuTRIflex Lipid special

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju produktu leczniczego NuTRIflex Lipid special. Decyzja dotyczy konkretnych serii leku.

Serie NuTRIflex Lipid special wycofane z obrotu:

  • numer serii 174058051, data ważności: 09.2019
  • numer serii 180238051, data ważności: 12.2019

Podmiotem odpowiedzialnym za dystrybucję tego leku jest B. Braun Melsungen AG z siedzibą w Niemczech.

Decyzja o wycofaniu leku została podjęta po otrzymaniu przez GIF informacji od pełnomocnika podmiotu odpowiedzialnego. Wynika z niej, że w trakcie badań stabilności produktu leczniczego stwierdzono, że roztwór glukozy może nie spełniać wymagań specyfikacji pod koniec terminu ważności.

Decyzja o wycofaniu ma rygor natychmiastowej wykonalności.

2. Zastosowanie leku NuTRIflex Lipid special

NuTRIflex Lipid special to preparat stosowany do żywienia pozajelitowego. Dostarcza pacjentom energii, a także niezbędnych składników odżywczych, takich jak kwasy tłuszczowe, aminokwasy, elektrolity i płyny.

Stosowany jest u pacjentów w przypadku, gdy żywienie doustne lub dojelitowe jest niemożliwe lub niewystarczające.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza