Trwa ładowanie...

GIF: wycofanie maści Triderm

Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży maści Triderm, preparatu o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybiczym i przeciwzapalnym. Co jest powodem tej decyzji?

1. Tridem - właściwości leku

Triderm jest maścią przeznaczoną do stosowania miejscowego. W skład produktu wchodzą leki o działaniu przeciwbakteryjnym (gentamycyna), przeciwgrzybiczym (klotrimazol) oraz lek z grupy kortykosteroidów (betametazon) o działaniu przeciwzapalnym.

Triderm stosowany jest w leczeniu zmian zapalnych na powierzchni skóry (reagujące na kortykosteroidy), które powikłane są zakażeniami wywołanymi drobnoustrojami wrażliwymi na klotrimazol i gentamycynę.

Zobacz film: "Czy suplementy wzmocnią odporność?"

2. Przyczyny wycofania maści

Triderm został wycofany z obiegu, ponieważ informacje na opakowaniu zewnętrznym, w zakresie miejsca pakowania i nazwy importera równoległego okazały się błędne.

Zamiast prawidłowych danych: "Przepakowano w: Pharma Innovations Sp. z o.o., Importer równoległy: Pharmavitae Sp. z o.o. sp.k." napisano: "Przepakowano w: Cefea Sp. z o.o. Importer równoległy: Pharma Innovations Sp. z o.o".

Jak można przeczytać na stronie GIF-u, zgodnie z decyzją z dnia 29 października 2020 r. wycofano z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy Triderm (Betamethasoni dipropionas + Clotrimazolum + Gentamicinum) (0,64 mg +10 mg +1 mg)/g, krem, tuba 15 g o numerze serii T016521 i terminie ważności 04.2022.

Podmiotem odpowiedzialnym w kraju eksportu jest MERCS SHARP & DOHME ROMANIA S.R.L z siedzibą w Bukareszcie. Krajem eksportu jest Rumunia. Podmiotem uprawnionym do importu równoległego jest PharmaVitae Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Leśnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza