Trwa ładowanie...

GIF: Wycofanie Polopiryny Max HOT. Wykryto w niej wadę jakościową

Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju dwóch serii produktu leczniczego Polopiryna Max Hot. Wyrób został wycofany ze względu na podwyższoną zawartość kwasu salicylowego.

Zobacz film: "Dr Sutkowski: Druga dawka dla seniorów nie jest fizycznie zabezpieczona"

spis treści

1. Wycofanie Polopiryny Max Hot

W piątek 31 grudnia Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu z obrotu produktu Polopiryna Max Hot (Acidum acetylsalicylicum + Acidum ascorbicum + Coffeinum), (500 mg + 300 mg + 50 mg)/ saszetka, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 8 saszetek. Chodzi o dwie serie:

  • numer serii: 902038 termin ważności: 04.2022
  • numer serii: 902272 termin ważności: 06.2022
GIF: Wycofanie Polopiryny Max HOT. Wykryto w niej wadę jakościową
GIF: Wycofanie Polopiryny Max HOT. Wykryto w niej wadę jakościową (East News)

2. Wada jakościowa przyczyną wycofania

Do Inspektoratu wpłynął wniosek podmiotu odpowiedzialnego, którym są Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. z siedzibą w Starogardzie Gdańskim, o wycofanie z obrotu ww. serii produktu leczniczego Polopiryna Max Hot. Podczas badań okazało się, że w produkcie leczniczym stwierdzono podwyższoną zawartość kwasu salicylowego.

Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju ww. serii przedmiotowego produktu leczniczego. Decyzja ma charakter natychmiastowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza