Trwa ładowanie...

Fundacja Eltona Johna finansuje badania w kierunku HIV

Samorządy lokalne i organizacje charytatywne ostrzegają, że wytyczne dotyczące badań w kierunku HIV nie mogą być realizowane w Anglii z powodu braku funduszy.

Nowe wytyczne Narodowego Instytutu Doskonalenia Zdrowia i Opieki dążą do zwiększenia ilości badań w kierunku HIV u obywateli Anglii.

Publikacja wytycznych zbiegnie się z obchodami Światowego Dnia AIDS.

Szacuje się, że 103 700 ludzi żyje z HIV w Wielkiej Brytanii, a 17 proc. osób z wirusem jest nieświadomych zakażenia wirusem HIV, więc mają duże ryzyko niezamierzonego przekazania go swoim partnerom seksualnym.

Część nowych wytycznych Instytutu skupia się na badaniach na obecność wirusa HIV, które są w gestii władz lokalnych tam, gdzie wskaźniki HIV są wysokie lub bardzo wysokie. Dwie trzecie późnych rozpoznań HIV występuje w tych obszarach.

Ponad jedna trzecia z 152 obszarów ma wysokie wskaźniki HIV.

Fundacja Eltona Johna wraz z samorządem Lambeth analizuje, jak wspomóc finansowanie testów w kierunku HIV
Fundacja Eltona Johna wraz z samorządem Lambeth analizuje, jak wspomóc finansowanie testów w kierunku HIV (Shutterstock)

Zaktualizowane wytyczne zalecają proponowanie badania krwi wszystkim pacjentom w obszarach o wysokich i bardzo wysokich wskaźnikach HIV przy przyjęciu do szpitala, o ile nie zostali oni wcześniej zdiagnozowani i przechodzą badania krwi z innego powodu.

Na obszarach o bardzo wysokich wskaźnikach, szpitale powinny oferować testy, nawet jeśli badanie krwi nie jest częścią ich opieki.

Przychodnie ogólne na obszarach o wysokim i bardzo wysokim wskaźniku HIV powinny proponować pacjentom test na HIV już na etapie rejestracji.

Instytut zaleca również przeprowadzenie testów w takich miejscach obszarów o wysokich lub bardzo wysokich wskaźnikach HIV jak apteki, sektor wolontariatu i miejsca, gdzie mogą występować zachowania seksualne wysokiego ryzyka.

Eksperci HIV są zadowoleni z przyjęcia nowych wytycznych, ale w programie Victorii Derbyshire w BBC powiedzieli, że martwią się, że nowe wytyczne Instytutu nie mogą być realizowane z powodu braku funduszy.

ZOBACZ TAKŻE:

Dr Chloe Orkin, z Brytyjskiego Towarzystwa HIV, powiedziała, że profilaktyka zakażeń HIV nie była odpowiednio wysoko w porządku obrad rządu, biorąc pod uwagę, że publiczny budżet zdrowotny jest obniżany o prawie 4 proc. co roku.

Radny Izzi Seccombe ze Stowarzyszenia Samorządów Lokalnych powiedział, że osiągnięcie tego, co proponuje Instytut, będzie trudne głównie z powodu braku funduszy. Jednak podkreśla, że w obszarach wysokiego ryzyka HIV takie badania muszą być priorytetem.

Ministerstwo Zdrowia utrzymuje jednak, że lokalne samorządy otrzymały wystarczające fundusze.

Fakty i mity na temat HIV
Fakty i mity na temat HIV [5 zdjęć]

Niedawno tabloid "National Enquirer" opublikował informację, że Charlie Sheen jest chory na AIDS. Aktor

zobacz galerię

Niemniej jednak Elton John AIDS Foundation czuje, że samorządy potrzebują pomocy i zaproponował finansowanie testów w kierunku HIV w Lambeth przez dwa lata.

"Uważam, że każdy powinien wykonać test na HIV. Wiemy, że możemy coś zmienić w Lambeth, ale nie ma powodu, dlaczego nie możemy tego zrobić w przyszłości w innych obszarach o wysokich wskaźnikach HIV" - powiedział David Furnish, przewodniczący Fundacji Eltona Johna.

"Doceniamy wsparcie Elton John AIDS Foundation i wraz z nią analizujemy możliwości zwiększenia dostępu do testów na HIV".

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza