Trwa ładowanie...

Friends with benefits - zasady, zalety, wady

Friends with benefits to zjawisko dość popularne. Tym mianem określa się relacje dwóch osób, które nie są ze sobą w stałym związku, ale świetnie się dogadują, mają podobne zainteresowania oraz uprawiają ze sobą seks. Jakie są zalety relacji friends with benefits? Czy ma ona szansę przerodzić się w coś więcej?

Zobacz film: "4 ćwiczenia na lepszy seks"

spis treści

1. Zasady friends with benefits

Zasady układu friends with benefits są jasne i klarowne. Jest to związek oparty na regularnym seksie, ale bez uczuć. Partnerzy, którzy pozostają w związku friends with benefits mogą współdzielić pasje, ale jeżeli u jednej ze stron pojawi się uczucie to niestety druga strona może przerwać związek i odwrócić się od obecnego partnera.

W tym układzie nie ma miejsca na sentymenty. Jednak nie oznacza to, że relacja friends with benefits nie może się przerodzić w stały, pełen miłości związek.

W relację typu friends with benefits zdecydowanie łatwiej wejść mężczyznom. Kobiety są bardziej uczuciowe i zdarza się, że po pewnym czasie bardzo przywiązują się do partnera.

Zakończenie układu friends with benefits przyjdzie prędzej czy później. Możemy czuć się zmęczeni relacją,zakochać się lub poszukiwać nowych wyzwań erotycznych.

20 zaskakujących faktów na temat seksu
20 zaskakujących faktów na temat seksu [6 zdjęć]

Myślisz, że już wszystko wiesz na temat seksu? Będziesz zaskoczony, kiedy zobaczysz, o ilu ciekawostkach...

zobacz galerię

2. Zalety friends with benefits

Osoby, które stawiają seks bardzo wysoko w swojej piramidzie potrzeb w relacji friends with benefits widzą wiele zalet. W końcu to seks bez zobowiązań, bez uczuć i sentymentów.

Układ friends with benefits jest opcją dla osób, które nie są gotowe na trwały związek, uczucie jest tutaj zastąpione pożądaniem. Budowana jest więź seksualna, ale nie ma tu miejsca na więź emocjonalną. Relacja tego typu pozwala na realizacje seksualnych potrzeb i fantazji.

Friends with benefits nie muszą ustalać wspólnych planów, nie maja wobec siebie zobowiązań. W takim związku nie ma też miejsca na pretensje, żal czy tęsknotę.

3. Wady friends with benefits

Relacja friends with benefits ma także swoje wady. Może ona zachwiać relacje międzyludzkie. Intymność jest zarezerwowana dla osób, które są sobie bliskie.

Relacja budowana tylko na seksie może z czasem przynieść uczucia i oczekiwania. W takiej relacji może pojawić się zazdrość i brak odwzajemnienia uczuć. Z naszym problemem zostaniemy wówczas sami, dlatego też friends with benefits to raczej układ krótkotrwały.

Układ stwarza trudności w zbudowaniu trwałego związku. Jeżeli przez długi czas tkwimy w relacji czysto seksualnej ciężko może być zbudować związek oparty na zaufaniu, uczuciu i miłości, nie tylko w fizycznym jej rozumieniu.

Zobacz także:

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza