Trwa ładowanie...

Fotel masujący jako domowy sposób na obolałe plecy i spięte mięśnie

Szybkie tempo życia, które dzisiaj dotyczy większości dorosłych, jest przyczyną wielu zdrowotnych problemów, w tym bólów kręgosłupa czy otaczających go mięśni. Brak regularnej aktywności fizycznej, częste jeżdżenie samochodem czy wielogodzinna praca przy biurku to tylko niektóre z przyczyn pojawiających się dolegliwości pleców. Jednak bólom tym, a także poważniejszym problemom z kręgosłupem w przyszłości można skutecznie zapobiegać dzięki zmianie złych nawyków i prowadzeniu zdrowego trybu życia. Pomóc może też fotel do masażu.

Artykuł sponsorowany

1. Dlaczego kręgosłup boli?

Szeroko pojęty ból pleców to prawdopodobnie jedna z najczęściej zgłaszanych dolegliwości u większości społeczeństwa. Przyczyną mogą być zwykłe urazy mechaniczne, zmiany zwyrodnieniowe czy stany zapalne. Zdarza się jednak, że ból nie jest związany z nieprawidłowymi strukturami czy funkcjami. Zdecydowanie najczęściej ból pleców pojawia się na skutek niewłaściwie wykonywanych codziennych czynności bądź wypracowanych często przez lata złych nawyków. Przyjmowanie nieprawidłowej pozycji do pracy częste schylanie się po ciężkie przedmioty czy jeżdżenie wszędzie samochodem prędzej czy później skutkować będzie bólem pleców. Zdrowiu pleców nie sprzyja też praca zdalna, na którą decyduje się coraz więcej firm. W domu nie zawsze bowiem jest możliwość stworzenia ergonomicznego stanowiska do pracy przy komputerze. Więc to normalne, że po pracy przy stole czy na kanapie mogą pojawić się bóle pleców. Inną przyczyną pojawiających się dolegliwości jest też brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Siedzący tryb życia osłabia mięśnie i często dochodzi do ich przeciążenia. Warto też zwrócić uwagę na emocje. Długotrwały stres, który wywołuje silne napięcia mięśni, może skutkować bólami kręgosłupa.

2. Jak wyeliminować ból pleców i spięte mięśnie

Pierwszym i najważniejszym krokiem do zdrowych pleców jest zmiana złych nawyków. W większości przypadków, wyłączając oczywiście poważniejsze urazy czy schorzenia, by pozbyć się bólu, wystarczy wprowadzenie drobnych zmian w codziennym życiu. Zaczynając od zdrowej diety i aktywności fizycznej, która odgrywa ważną rolę w profilaktyce bólu kręgosłupa, a kończąc na przyjmowaniu właściwej pozycji do pracy i noszeniu wygodnych butów. W dbaniu o kondycję pleców i mięśni pomocny może okazać się też masaż w fotelu masującym. Najważniejszą zaletą masażu jest oczywiście usunięcie napięć i rozluźnienie mięśni otaczających kręgosłup. Dzięki regularnym masażom ciało nabiera sprężystości, a mięśnie stają się elastyczne. Masaż odpręża, zmniejsza długotrwały stres i ułatwia zasypianie, ale przynosi także wiele innych korzyści. Przede wszystkim usuwa przeciążenia, które pojawiają się najczęściej przy pracy siedzącej. Większość foteli odchyla się do pozycji leżącej, a te bardziej zaawansowane do pozycji Zero Gravity, w której kręgosłup jest maksymalnie odciążony. W tym ułożeniu ciało jest rozluźnione, a mięśnie uwolnione od napięcia. W profilaktyce bólów pleców warto zwrócić uwagę również na podgrzewanie. Ogrzewanie promieniami podczerwonymi doskonale sprawdza się w dogłębnym rozgrzaniu tkanek, świetnie wzmacnia efekt rozluźnienia i łagodzi bóle mięśniowe.

Niewłaściwa pozycja w pracy, brak aktywności fizycznej i siedzący tryb życia mogą być przyczyną dolegliwości bólowych pleców i spiętych mięśni. By temu zapobiec, warto zadbać o siebie i wprowadzić drobne zmiany, takie jak zdrowa dieta czy codzienne ćwiczenia. Jedną z nich może być też masaż w fotelu masującym, który zrelaksuje całe ciało i zadba o zdrowy kręgosłup.

Więcej o fotelach masujących znajdziesz na restlords.com.

Artykuł sponsorowany

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza