Trwa ładowanie...

Fervex - charakterystyka, smak malinowy, fervex D, fervex junior

Fervex to kompleksowy lek, który zwalcza objawy przeziębienia i grypy. Na rynku dostępny jest Fervex tradycyjny, Fervex malinowy, Fervex D oraz Fervex Junior. Jest to lek dostępny w aptece bez recpety. Przeziębienie i grypa to najczęstsze choroby jakie dopadają nas w okresie jesienno - zimowym.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Jak rozpoznać grypę?"

spis treści

1. Fervex - charakterystyka

Fervex to kompleksowy lek, który zwalcza objawy grypy i przeziębienia takie jak: gorącza, ból głowy, ból gardła, ból mięśni oraz stawów, katar, kichanie oraz łzawienie. Przeziębienie i grypa to choroby bardzo częste. Objawy przeziębienia oraz grypy są bardzo uciążliwe dlatego każdy chce jak najszybciej się ich pozbyć. Fervex występuje w postaci saszetek. Zawartość saszetki należy rozpuścić w gorącej wodzie.

Rozgrzewający napój ma smak cytrynowy i wspomaga organizm w walce z chorobą. W skład fervexu wchodzą trzy składniki aktywne: paracetamol - działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo (ból gardła, ból głowy oraz ból mięśni), feniramina - zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa oraz wytwarzanie i wyciek wydzieliny z nosa, hamuje odruch kichania oraz łzawienie, witamina c - wzmacnia odporność oraz skraca czas trwania grypy i przeziębienia.

Fervex mogą stosować dorośli oraz dzieci powyżej 15. roku życia. Zalecana dawka fervexu to 1 saszetka dwa lub trzy razy na dobę (co najmniej co cztery godziny).

Jak w tym roku uniknąć przeziębienia i grypy?
Jak w tym roku uniknąć przeziębienia i grypy? [6 zdjęć]

Zapomnij o antybiotykach, zwolnieniach lekarskich, złym samopoczuciu, cieknącym nosie i wydatkach na...

zobacz galerię

2. Fervex - smak malinowy

Na rynku dostępny jest także fervex o smaku malinowym, który także jest lekiem kompleksowym, który zwalcza objawy grypy i przeziębienia. Skład oraz działanie fervexu o smaku malinowym jest takie same jak działanie podstawowej wersji. Rodzaje te różnią się od siebie jedynie smakiem, ponieważ fervex tradycyjny ma smak cytrynowy, a drugi malinowy.

3. Fervex - fervex D

Kolejnym lekiem, który można dostać w aptece, jest Fervex D. Fervex D to podstawowa wersja leku, tylko bez cukru, dlatego stosować go mogą osoby chorujące na cukrzycę. Poza tym lek zawiera takie same substancje czynne, wykazuje takie same działanie oraz występuje w formie saszetek.

4. Fervex junior

Kolejnym produktem dostępnym na rynku jest Fervex junior. Lek ten posiada ten sam skład oraz zwalcza wszystkie najbardziej uciażliwe objawy przeziębienia i grypy. Ma smak malinowy i przenaczony jest dla dzieci powyżej szóstego roku życia. Również występuje w formie saszetek, z których należy przygotować gorący i rozgrzewający napój do picia. Dzięki temu, że fervex posiada smak malinowy dzieci dużo łatwiej oraz dużo chętniej po niego sięgają.

Zobacz także:

5. Fervex - przeziębienie i grypa

Przeziębienie i grypa to bardzo uciążliwe choroby. Gorączka, ból głowy, ból gardła, ból mięśni sprawiają, że człowiek jest obolały i zmęczony. Aby skutecznie zwalczać objawy przeziębienia i grypy, najlepiej udać się do lekarza, jednak czasmi zdarza się, że trzeba przeczekać aż objawy same ustąpią, ponieważ nie należy w niektórych przypadkach sięgać po antybiotyki. Warto w takich sytuacjach wspomóc kurację lekami dostępnymi bez recepty, które łagodzą objawy choroby. Do takich preparatów zalicza się na przykład Fervex.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza