Trwa ładowanie...

Etazen - nowy niebezpieczny narkotyk w Polsce. Minister zdrowia Łukasz Szumowski ostrzega: "Potrafi zabić" (WIDEO)

Zobacz film: "Etazen - nowy niebezpieczny narkotyk w Polsce. MZ ostrzega"

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski ostrzega przed nowym, bardzo groźnym narkotykiem, który trafił na polski rynek. Nazywa się etazen i jest aż 60 razy mocniejszy niż morfina. Wystarczy tylko jedna dawka, by doprowadzić do zgonu.

"Tu jest cała gama substancji toksycznych i groźnych substancji odurzających. Opioidy mogą powodować depresję układu oddechowego. Mogą doprowadzić do tego, że po prostu przestaniemy oddychać i umrzemy" - ostrzega minister Szumowski.

Lekarz apeluje, by nie sięgać po toksyczne substancje, które potrafią zabić. "To nie jest zabawa, to nie jest bezpieczne. A poza tym to nielegalne" - ostrzega minister zdrowia.

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz WIDEO.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza