Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

#dziejesiewpolsce: terapią w otyłość (WIDEO)

Zobacz film: "#dziejesiewpolsce: terapią w otyłość"

Te dane przerażają. Ponad połowa Polaków uważa, że co trzeci ma wyraźną nadwagę, a co piąty jest otyły. Zmienić ma to plan walki z otyłością Polaków zapisany w Narodowym Programie Zdrowia do roku 2020, który właśnie trafił do Sejmu. Po raz pierwszy przeznaczone zostaną na ten cel konkretne pieniądze - 160 milionów złotych rocznie. Rząd zapowiada między innymi powstanie grupy wsparcia dla otyłych, a także zespołów terapeutycznych dla rodzin, w których problem dotyczy dwóch lub więcej osób.

Dzieje się w Polsce, Adam Szymkiewicz. Zapraszam na przegląd najważniejszych informacji.

Nie żyje były arcybiskup Józef Wesołowski, nuncjusz na Dominikanie oskarżany o seksualne wykorzystywanie dzieci. Zmarł w piątek nad ranem w Watykanie. Były hierarcha miał 67 lat. Stolica Apostolska poinformowała, że przyczyny śmierci były naturalne. We włoskiej prasie pojawiły się spekulacje o samobójstwie. Po ujawnieniu skandalu pedofilskiego, Józef Wesołowski został wydalony ze stanu duchownego. W Watykanie rozpoczął się jego proces, został odroczony, bo były hierarcha nagle trafił do szpitala.

Kłopoty Prezesa Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofa Kwiatkowskiego oraz szefa klubu polskiego Jana Burego. Rzecznik Prokuratury Generalnej Mateusz Martyniuk poinformował że, obu funkcjonariuszom publicznym zostaną przedstawione zarzuty związane z ustawianiem konkursów w centrali i delegaturach NIK. Materiały tej sprawie zebrało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Kwiatkowski i Bury odrzucają te podejrzenia.

Cmentarzysko statków w porcie w samym centrum Sztokholmu odkryli archeolodzy w czasie prac związanych z budową nowej linii metra. Łącznie natrafiono na 15 wraków z XVII wieku, duńskie i szwedzkie okręty wojenne, które są tej samej wielkości, co słynny statek Wazów. Na pokładach nurkowie znaleźli między innymi porcelanę i kule armatnie. Władze Sztokholmu zleciły szczegółowe badania wraków, aby ustalić daty i przyczyny.

To wszystko na dziś, żegnam się z Państwem. Zapraszam na program Dzieje się w Polsce już w poniedziałek.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza