Trwa ładowanie...

#dziejesienazywo: Leczenie zapalenia zatok (WIDEO)

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Leczenie zapalenia zatok"

-Zapytam teraz o leczenie, bardzo dużo na rynku pojawia się leków OTC, które reklamują się właśnie, że udrażniają zatoki, leczą zatoki i tak dalej. Czy rzeczywiście te leki pomagają czy trochę się oszukujemy? Bo takich placebo w aptece mnóstwo.

-No tak, no rzeczywiście to...

-Jeżeli mam problemy z zatokami to leczymy się lekami na pewno bardzo konkretnymi, czyli na przykład antybiotykami, tak?

-Jak najbardziej no to jest też ten czas, dzisiejsze czasy to jest czas mediów, to jest czas internetu, mediów internetowych i rzeczywiście dostępność do wiedzy, czy do tego przysłowiowego jak to w gabinecie spotykamy pacjentów, którzy korzystają z porad doktora Google jest rzeczywiście mnóstwo. I tutaj rzeczywiście ta sytuacja jest sytuacja, w której pacjenci paradoksalnie z jednej strony mogą sobie bardzo pomóc, ale z drugiej strony bardzo też zaszkodzić. Jeżeli mamy te leki OTC...

-Czyli to sa bezreceptowe, proszę Państwa.

-Bezreceptowe leki, to są leki bardzo dobre, bardzo skuteczne i rzeczywiście, jeżeli zachowamy zdrowy rozsądek o co może najtrudniej w tym wszystkim no to tak naprawdę mamy możliwość żeby sobie bardzo pomóc. Tak ale pamiętajmy też o tym, że podstawa to jest to, żeby też no, dokładnie to jest ta pora roku. Pamiętajmy o tym, że na szczęście ta pora roku to jest też pora pewnej mody, to się zmieniło panie teraz chętnie noszą czapki już i to jest bardzo ważne, musimy o tym pamiętać, o czapkach, o szalikach, o właściwym ubieraniu się, pamiętajmy o dzieciach, żeby nie przegrzewać też.

-Och, my jako Polacy uwielbiamy przegrzewać nasze dzieci. A co z domowymi jeszcze sposobami, bo mamy takie sposoby naszych babć, ciagle mówimy a to zrób sobie inhalacje, a to z rumianku, a to z czegoś tam, a to sama gorąca woda to już ci coś pomoże.

-To są dobre metody oczywiście.

-Szczerze Panie Doktorze...

-No szczerze, absolutnie szczerze uważam, ja zresztą sam bardzo często zalecam pacjentom, zwłaszcza tym najmłodszym, żeby takie metody stosowali czy te naturalne pod tytułem pokarmy, typu mleko, miód, prawda? To są świetne rzeczy, plus do tego, żeby nie wychodzić troszkę w domu, na pewno nawilżać, pamiętać o nawilżaniu powietrza.

-Nawilżaniu, kaloryfery, o tym zapominamy, nasz nos, nasze zatoki nie cierpią kaloryferów i suchego powietrza. -Pamiętajmy, że te ogromne różnice temperatur, różnice wilgotności, które dzisiaj mamy w naszych domach czy nawet wpływ tych kaloryferów powoduje, że nasz organizm bardzo wolno adaptuje się do tych zmienionych warunków tak szybko. W zwiazku z tym ta błona śluzowa wysycha, wtedy łatwiej złapać też ta infekcje, natomiast babcine metody typu inhalacje, typu garnek, gorąca woda, sól, ręcznik, oczywiście, czemu nie? Może jest to niewygodne, natomiast rzeczywiście jest to metoda bardzo skuteczna.

-Tak, ale teraz mamy też już dostępne w aptekach te nebulizatory, które są dla dzieci, nawet maseczki mamy wielkościowo dostosowane więc, myślę że tu możemy sobie z tymi inhalacjami też pomóc, ale ważne że Pan Doktor, mówi że pomagaja.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza