Trwa ładowanie...

Dziecko zamknięte w nagrzanym samochodzie. Zobacz, co robić (WIDEO)

Zobacz film: "Dziecko zamknięte w nagrzanym samochodzie. Zobacz, co robić"

W ostatnim czasie głośno było o przypadkach pozostawienia dziecka w zamkniętym samochodzie. Dziecko bez opieki pozostawione w samochodzie jest w ogromnym niebezpieczeństwie, dlatego, gdy jesteśmy świadkami takiej sytuacji, należy natychmiast zadzwonić na 112.

Natomiast jeżeli dziecko jest spocone i płacze należy wybić przednią szybę i wyciągnąć je na zewnątrz. Obejrzyj materiał. Dziecko w nagrzanym samochodzie, co zrobić?

Jeśli zobaczysz dziecko zamknięte w samochodzie w pełnym słońcu - działaj bez wahania. Zadzwoń pod numer 112 i powiadom o tym służby. Jeśli widzisz, że malec poci się i płacze - wybij przednią szybę samochodu.

Do takiego aktu odwagi od lat zachęca policja i Rzecznik Praw Dziecka. Pamiętaj, żeby nigdy nie zostawiać dziecka samego w samochodzie. Temperatura w samochodzie bardzo szybko wzrasta i może zagrażać zdrowiu oraz życiu dziecka.

W przypadku zaobserwowania takiej sytuacji należy działać szybko i zdecydowanie. Każda chwila może mieć wpływ na samopoczucie malucha, który sam nie jest w stanie się wydostać.

Nalezy pamiętac, że czasami rodzice nie zachowują się odpowiedzialnie i nie myślą o konsekwencjach, czasem trzeba zdecydować się na ekstremalne działania.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza