Trwa ładowanie...

Dyrektorki, asystentki, a może nauczycielki – jakie kobiety zdradzają najczęściej?

Zdarza się, że nawet w związkach, które z pozoru wydają się być szczęśliwe, jeden z partnerów dopuszcza się zdrady. Na ogół przyjęło się, że to mężczyźni częściej zdradzają kobiety, jak się jednak okazuje, nie pozostają one im dłużne...

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Psychoterapia par - razem czy osobno?"

1. Życie za krótkie na monogamię

Badania Daily Telegraph wykazują, że kobiety coraz częściej zdradzają swoich partnerów. Do zdrady dopuściło się 2 na 5 kobiet i tylko 3 na 10 panów. Aż 40 proc. zdradzających kobiet całowało się z innym mężczyzną w klubie, a prawie 25 proc. przyznało się do zdrady z kolegą z pracy. Połowa ankietowanych stwierdziła też, że imponują im różne sygnały wysyłane przez mężczyzn. Dla 10 proc. życie jest zbyt krótkie, aby spędzić je u boku jednego mężczyzny.

Jak uchronić się przed zdradą?
Jak uchronić się przed zdradą? [9 zdjęć]

Większość mężczyzn nie zdradza z powodu tego, że ich miłość wygasła. Często chodzi o zróżnicowanie życia...

zobacz galerię

Jak się okazuje, w wir romansów rzucają się równie często gospodynie domowe, jak i kobiety, które mają stresującą pracę. Wśród nich są m.in. dyrektorki, asystentki biurowe, policjantki oraz nauczycielki. Pozamałżeński seks pomaga im rozładować negatywne emocje.

2. Dlaczego kobiety zdradzają?

Często decyzja o ślubie jest podejmowana przez kobietę pod wpływem silnych emocji i uczuć, przez co małżeństwa nie mają mocnych podstaw psychologicznych. Kiedy po pewnym czasie okazuje się, że związek jest daleki od ideału i znacznie odbiega od wcześniejszych wyobrażeń, kobieta zaczyna szukać „ratunku” w ramionach innego mężczyzny. W przypadku kobiet romanse nie ograniczają się często tylko do jednego skoku w bok, ale trwają zazwyczaj znacznie dłużej.

Czym kieruje się kobieta, zdradzając swojego partnera? Powodów może być wiele. Czasami jest to chęć ucieczki od monotonnego życia i zwykłe szukanie wrażeń. Niektóre z nich nie doświadczają dowodów uczuć, wsparcia czy szacunku ze strony swojego mężczyzny i mają nadzieję, że zapewni im to nowa relacja. W grę wchodzi również potrzeba zaspokojenia bliskości i kontaktu z drugą osobą, czego nie mogą oczekiwać od partnera.

Zdarzają się kobiety, dla których najważniejsza jest pozycja zawodowa ich wybranka. Jeżeli dotychczas to on zapewniał im dobrobyt, a sytuacja nagle ulega zmianie, coraz częściej zaczynają zwracać uwagę na innych mężczyzn, którzy mogą im zaimponować wysokim statusem materialnym. Wiele z nich narzeka na swoje życie seksualne, a zdrada ma być sposobem na przełamanie rutyny.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Następny artykuł: Kryzys wieku średniego u mężczyzn
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza