Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Duspatalin – charakterystyka, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, działania niepożądane

Duspatalin to lek stosowany w zaburzeniach czynnościowych przewodu pokarmowego. Duspatalin mogą stosować dorośli oraz dzieci powyżej 10. roku życia. Preparat Duspatalin ma postać tabletek i dostępny jest na receptę.

Zobacz film: "Zespół jelita nadwrażliwego [Wirtualna Poradnia]"

spis treści

1. Duspatalin – charakterystyka

Substancja czynna leku Duspatalin to mebeweryna. Jej głównym działaniem jest łagodzenie dolegliwości bólowych. Lek Duspatalin działa bezpośrednio na komórki mięśni gładkich przewodu pokarmowego i powoduje ich rozkurcz. Preparat Duspatalin ma postać tabletek i dostępny jest na receptę.

2. Duspatalin – wskazania

Preparat Duspatalin jest lekiem polecanym w leczeniu bólów brzucha wywołanym kurczem mięśni gładkich jelit oraz w leczeniu zaburzeń jelit związanych z zespołem jelita drażliwego.

Naturalne lekarstwo na problemy z jelitami. Szybko zregeneruje wątrobę
Naturalne lekarstwo na problemy z jelitami. Szybko zregeneruje wątrobę [5 zdjęć]

Wzmacnia naczynia krwionośne, łagodzi zaburzenia trawienia, leczy krwiaki i odmrożenia, działa przeciw

zobacz galerię

3. Duspatalin – przeciwwskazania

Przeciwwskazania do stosowania leku Duspatalin to czulenie na którykolwiek ze składników leku. Lek Duspatalin zawiera laktozę, dlatego też nie powinien być stosowany przez pacjentów, którzy są uczuleni na galaktozę, mają niedobór enzymu laktaza lub cierpią na zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Pacjenci z dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy również nie powinni przyjmować preparatu Duspatalin ponieważ zawiera sacharozę.

Leku Duspatalin nie powinny przyjmować kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

4. Duspatalin – dawkowanie

Duspatalin ma postać tabletek powlekanych. Duspatalin przyjmuje się doustnie. Lek Duspatalin bardzo szybko się wchłania i wydala się z organizmu wraz z moczem.

Duspatalin jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 10. roku życia. Pacjenci powinny przyjmować 1 tabletkę 3 razy na dobę. Tabletka Duspatalin powinien być przyjmowany 20 minut przed posiłkiem. Całą tabletkę Duspatalin trzeba popić szklanką wody.

Zobacz także:

Lek Duspatalin może być stosowany wraz z innymi lekami, ale trzeba o tym wcześniej poinformować lekarza. Cena leku Duspatalin to około 40 zł za 30 kapsułek.

5. Duspatalin – działania niepożądane

Działania niepożądane przy stosowaniu leku Duspatalin to: wysypka, pokrzywka, obrzęk twarzy, obrzęk naczynioruchowy, a także reakcje anafilaktyczne

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza