Trwa ładowanie...

Drewniane zabawki dla dzieci

To naturalne, że jako troskliwy rodzic, zwracasz uwagę na bezpieczeństwo podczas zabawy twojego dziecka. Także w kwestii doboru takich zabawek, które zrobione są z tworzyw niewytwarzających szkodliwych związków i posiadających stosowne atesty. Większość tanich zabawek nie posiada atestów i może się zdarzyć, że zostały wyprodukowane z użyciem szkodliwych substancji. W tej sytuacji coraz więcej rodziców zauważa przewagę zabawek ekologicznych nad tymi wykonanymi z plastiku i innych sztucznych tworzyw. Możesz kupić gotowe zabawki albo zrobić je samodzielnie z maluchem. Dla twojej pociechy będzie to z pewnością świetna zabawa.

spis treści

1. Trujące zabawki dla dzieci

Nieraz słyszeliśmy gorące doniesienia w mediach o zabawkach, które nie powinny być użytkowane przez dzieci. Niebezpieczne, trujące, łatwopalne zabawki niestety nie należą do rzadkości. Pozornie ładny kolorowy samochodzik może być pokryty ołowianą farbą! Dlatego też należy pamiętać, aby sprawdzać, czy dana zabawka ma atest CE. Atest ten oznacza, że dana zabawka jest przyjazna zarówno naszemu dziecku, jak i środowisku naturalnemu. Chcąc uniknąć niebezpieczeństw, rodzice coraz częściej stawiają na ekologiczne zabawki drewniane. Najważniejsze, aby rodzic brał pod uwagę tylko bezpieczne zabawki dla dzieci i pojemniki na zabawki.

Zobacz film: "Witaminy w ciąży"

2. Rodzaje drewnianych zabawek dla dzieci

Zabawki drewniane robią coraz większą karierę. Zazwyczaj są to proste konstrukcje, które dają możliwość rozwijania kreatywnego myślenia i wyobraźni. Takie ekologiczne zabawki nie zaszkodzą dziecku i ponadto przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego, dlatego warto rozważyć ich zakup.

Drewniane zabawki dla dzieci
Drewniane zabawki dla dzieci

Drewniane zabawki dla dzieci robią coraz większą karierę. Zazwyczaj są to proste konstrukcje, które

zobacz galerię
 • Znany wszystkim drewniany koń bujany powraca z wielkim impetem. Jest to jak najbardziej ekologiczna zabawka. Cena takiego konia bujanego waha się od 100 do 400 zł.
 • Drewniane klocki. Klocki są dla dzieci świetną zabawką, gdyż wymagają zaplanowania działania i udziału wyobraźni. Najpierw dziecko planuje, że zbuduje zamek, a później układa z klocków wybraną przez siebie formę.
 • Drewniane puzzle i układanka. To świetna alternatywa dla tradycyjnej formy. Wykształcają w dziecku cierpliwość i analityczne myślenie. Cena kompletu waha się od 20 do 40 zł.
 • Drewniany pociąg. Piękna ciuchcia z wagonami. W sam raz do zabaw z tatusiem. Dziecko uczy się łączyć poszczególne elementy i wypracowuje zręczność. Cena ciuchci waha się od 16 do 120 zł. Możecie dodatkowo zakupić nietoksyczne farby i pomalować taki drewniany pociąg według waszego uznania.

Inne ekologiczne, drewniane zabawki to:

 • pacynki,
 • lalki,
 • misie,
 • kwiatki, żabki, pajacyki.

3. Wpływ zabawek na rozwój dziecka

To nieprawda, że kolorowe, plastikowe zabawki są lepsze od ich ekologicznych odpowiedników. To, że dziecko chętniej się nimi bawi, jest spowodowane bombardującymi je zewsząd reklamami. Drewniany pajacyk rozwinie o wiele więcej umiejętności niż plastikowa lalka barbie. Nie dajmy się zwieść modzie – spróbujmy przekonać naszą pociechę do piękna zabawki z drewna.

Zaangażuj dziecko w tworzenie oryginalnych zabawek z dostępnych w naturze materiałów. Naturalne, ekologiczne zabawki mogą być wykonane przez same dzieci, potrzebne jest tylko trochę inwencji i niezbędne materiały. Z czego można wykonać takie zabawki? Oto lista, która może ci podsunąć pewne pomysły:

 • zabawki z kasztanów,
 • zabawki z papieru,
 • zabawki z masy solnej,
 • zabawki z materiału. Pamiętaj: jeśli chcesz, aby twoje dziecko było bezpieczne, postaw na drewniane, ekologiczne zabawki. Możecie je wykonać wspólnie, zwłaszcza kiedy na dworze panuje ponura aura i nie można wyjść na długi

spacer , a dziecku doskwiera nuda.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Drewniane zabawki dla dzieci
Drewniane zabawki dla dzieci (Shutterstock)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza