Trwa ładowanie...

Metoda Weila pomoże ci się rozluźnić i zasnąć (WIDEO)

Zobacz film: "Technika Weila ułatwia zasypianie"

Akupunktura to leczenie bólu poprzez nakłuwanie miejsc, które za niego odpowiadają, igłą. Akupresura to natomiast opukiwanie, głaskanie lub uciskanie konkretnych punktów na ciele, przyczyniające się do zmniejszenia bólu.

Istnieją dolegliwości, które można złagodzić poprzez odpowiednio przeprowadzoną akupunkturę albo masaż.

Amerykański guru medycyny naturalnej, dr Weil, udowodnił, że także prawidłowo wykonane techniki oddychania mogą przynieść podobne efekty i aktywnie wesprzeć nas w walce z różnymi dolegliwościami.

Dr Weil opracował innowacyjną metodę oddechu, której celem jest wyciszenie i uspokojenie organizmu. Technika ta działa na zasadzie "środka uspokajającego" dla układu nerwowego.

Metoda dra Weila skupia się natomiast na odpowiednim ułożeniu języka przy jednoczesnym, ściśle określonym oddychaniu.

Pozwala to ukoić nerwy i szybciej zasnąć. Ogromną zaletą tej metody jest to, że nie wymaga dodatkowego leczenia farmakologicznego ani stosowania specjalistycznego sprzętu.

Ćwiczenie dr. Weila można wykonać w bardzo łatwy sposób. Wystarczy podwinąć język do góry tak, aby koniuszkiem dotykać dziąseł tuż za przednimi zębami. W takiej pozycji należy wziąć głęboki wdech, który nie może trwać krócej niż 4 sekundy.

Powietrze trzeba zatrzymać w płucach przez kolejne 4 sekundy, a następnie wypuszczać przez około 8, cały czas trzymając język w tej samej pozycji.

Ćwiczenie należy powtórzyć 4 razy podczas jednej sesji. W ciągu dnia należy wykonać dwie takie sesje. Dr Weil przekonuje, że efekty będą widoczne po około 2-3 miesiącach codziennej praktyki.

Każde kolejne ćwiczenie obniża tętno i wycisza organizm. Metoda ma wielu zwolenników, którzy uważają, że wykonywanie ćwiczeń oddechowych pomogło wyciszyć i zyskać zdrowie psychofizyczne.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza