Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Dogging

Seks w dziwnych miejscach to zachowanie seksualne polegające na odbyciu stosunku płciowe go w miejscu publicznym, np. w zaparkowanym samochodzie. Uprawianie seksu odbywa się ze świadomością, że można być w tym czasie obserwowanym przez innych ludzi. Dla decydujących się na taką formę seksu możliwość obserwacji przez przypadkowe osoby może nawet być dodatkowym bodźcem seksualnym. Polskie społeczeństwo nadal często nie zdaje sobie sprawy, co to jest dogging.

Zobacz film: "Temperament seksualny"

spis treści

1. Co to jest dogging?

Dogging to nazwa określająca nie tylko ryzykowne zachowanie seksualne polegające na uprawianiu seksu w miejscach publicznych, takich jak ogród czy parking. To także forma seksu polegająca na obserwowaniu innych par podczas odbywania stosunku seksualnego w nietypowych miejscach.

Dogging
Dogging

Po pewnym czasie seks w sypialni, na łóżku staje się nudny, nie dostarcza żadnych doznań erotycznych.

zobacz galerię

Zatem można stwierdzić, że dogginng może byc traktowany jako forma ekshibicjonizmu lub wojeryzmu. Pary na taki rodzaj seksu umawiają się zazwyczaj przy pomocy internetu. Osoby biorące udział w doggingu mogą być oglądane przez przypadkowych widzów lub przez osoby zaproszone przez internet.

Dogging najprawdopodobniej został zapoczątkowany w Anglii. We wrześniu 2003 BBC po raz pierwszy poinformowało o nowym zachowaniu seksualnym, które zdobywa popularność. W roku 2004 znany angielski pisarz został przyłapany na gorącym uczynku przez paparazzi, co wywołało wielkie oburzenie społeczne. Pierwsze doniesienia o takich praktykach powodowały głównie szok i obrzydzenie. Mimo to dogging zyskał wielu fanów i praktyków nie tylko w Anglii, lecz także w Stanach Zjednoczonych, Irlandii, Australii, Brazylii, Norwegii, Szwecji, jak i również w Polsce, głównie w Warszawie.

2. Ryzyko związane z doggingiem

Ryzyko wiąże się z chorobami wenerycznymi. Pary często umawiają się przez internet, np. korzystając z forum internetowego, na którym dodano ogłoszenie. Ludzie uprawiający seks w dziwnych miejscach nie znają się i nie mogą mieć pewności, że druga osoba jest zdrowa. Problem mogłyby ograniczyć prezerwatywy, jednak wielu fanów doggingu, szukając dodatkowych wrażeń, uprawia seks z nieznajomą osobą bez zabezpieczenia. A lekarze alarmują, że liczba osób chorujących na zakażenie wirusem HPV, wirusem HIV czy opryszczką stale rośnie.

Poza tym osoby uczestniczące w tego rodzaju spotkaniach powinny zdawać sobie sprawę, że takie zachowanie może oznaczać łamanie prawa. Im częstsze i bardziej perwersyjne sytuacje, tym większa uwaga mediów, policji i rządu, a co za tym idzie - złapani na gorącym uczynku będą mogli się spodziewać surowych kar, w tym nawet kary pozbawienia wolności. Aby nie przysporzyć sobie niepotrzebnych problemów, „doggersi” muszą pamiętać o kilku zasadach:

  • W każdy miejscu publicznym - obojętnie, czy jest to park miejski czy samochód - należy przestrzegać prawa.
  • Należy zawsze uszanować sprzeciw drugiej osoby, każdy ma prawo do poszanowania swojej godności.
  • Nie powinno się narażać nieletnich na obserwowanie tego typu sytuacji.
  • Należy zawsze po sobie posprzątać, pozostawienie na miejscu „akcji” na przykład prezerwatywy nie powinno mieć miejsca.
  • Niszczenie publicznego mienia podczas doggingu jest także niedopuszczalne.

Dogging to dla wielu osób sposób na spełnienie najskrytszych fantazji seksualnych, podniesie poziomu adrenaliny, poczucie się wolnym i spontanicznym oraz zafundowanie sobie niezapomnianej chwili uniesienia. Dlatego spotkania tego typu zdobywają coraz większą popularność nie tylko wśród brytyjskiego społeczeństwa.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Mgr Magdalena Boniuk
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza