Trwa ładowanie...

Dlaczego warto się fotografować w dni płodne, czyli jak owulacja wpływa na kobietę?

Miewasz dni, w których czujesz się piękna i atrakcyjna oraz takie, że najchętniej nie wychodziłabyś z domu? W jednym czasie uważasz, że spotkałaś najcudowniejszego mężczyznę na świecie, a kilka dni później doprowadza cię do szału? Sprawdź, jaki wpływ ma na ciebie owulacja!

spis treści

1. Owulacja a wygląd

W czasie owulacji kobieta wysyła wiele podświadomych sygnałów, którymi chce podkreślić swoją seksualność i atrakcyjność. Przykłada do swojego wyglądu jeszcze większą wagę, ubiera się bardziej wyzywająco, starając się pokazać jak najwięcej swoich atutów. W tym czasie mamy największą ochotę na zakup odważnych dodatków, nowej biżuterii czy seksownej bielizny. Sylwetka wydaje się być szczuplejsza niż w pozostałe dni. Cera kobiety nabiera blasku i trudno na niej znaleźć jakiekolwiek niedoskonałości. Zmianie ulegają również rysy twarzy. Według naukowców w dni płodne kobieca twarz staje się bardziej symetryczna, przez co zyskuje na atrakcyjności i lepiej wychodzi na zdjęciach.

Zobacz film: "Soki ekologiczne"

2. Owulacja a rywalizacja

Rywalizacja to nieodłączny element naszego życia osobistego i zawodowego. Lubimy rywalizować, bo to napędza nas do działania, wyznaczania sobie celów i ich konsekwentnej realizacji. W przypadku kobiet rywalizacja ma jednak nieco głębsze podłoże i może mieć ona związek z... owulacją. Według badań opublikowanych w „Journal of Marketing Research” w czasie owulacji można zauważyć wyraźne zmiany w zachowaniu kobiety, która podświadomie stara się zdobyć przewagę nad swoimi rywalkami. Seria eksperymentów wykazała, że owulacja zwiększa u kobiet chęć rywalizacji. Stają się one negatywnie nastawione do swoich potencjalnych rywalek. Łatwiej przychodzi im krytykowanie innych pań. Zmienia się również ich stosunek wobec mężczyzn, dla których z kolei stają się... milsze.

3. Owulacja a zdrada

Jeżeli zatem jesteś w stałym związku, a mimo to zdarza ci się flirtować z innymi mężczyznami, przyczyną może być właśnie owulacja. W czasie fazy płodnej kobiety częściej flirtują, oglądają się za płcią przeciwną i łatwiej zdradzają swoich partnerów. Mężczyźni wyczuwają moment owulacji i z łatwością odpowiadają na sygnały ze strony kobiet, które wabią ich w tym czasie łagodniejszym, bardziej ponętnym głosem, zapachem i pięknym wyglądem. Okazuje się, że w fazie owulacji kobiety zwracają uwagę na inny typ mężczyzn niż w pozostałych dniach. W tym okresie kobietom bardziej podobają się mężczyźni wysocy i postawni, o niskiej barwie głosu. Ważne są dla nich takie cechy u płci przeciwnej, jak wrażliwość, czułość i opiekuńczość. Masz dni płodne? Zatem nie zwlekaj! To może być najlepszy czas na poznanie wymarzonego partnera...

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza