Trwa ładowanie...

Niebezpieczne substancje w rzeczach wyprodukowanych w Chinach

Produkty sprowadzane z Chin, mimo swojej stosunkowo niskiej ceny, mają też wiele wad. Przeczytaj, dlaczego nie powinniśmy używać produktów „made in China”.

spis treści

1. Zanieczyszczenie środowiska

Powietrze w Pekinie to istna bomba z opóźnionym zapłonem. Poziom jego zanieczyszczenia dwudziestokrotnie przekracza limit określony przez Światową Organizację Zdrowia. Może być to czynnikiem, który w negatywny sposób wpływa na produkowane tam ubrania, zabawki, jedzenie, kosmetyki. Oprócz tego, wiele produktów wytwarza się w wątpliwej jakości warunkach sanitarnych.  

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

Zanieczyszczenie powietrza może mieć pośredni, ale ogromny wpływ na nasze zdrowie. Wyprodukowane w Chinach rzeczy transportują tamtejsze toksyny, a te – co jest bardzo możliwe – przez płuca mogą przedostać się do krwiobiegu.

2. Wątpliwej jakości dodatki do żywności

Chiński przemysł spożywczy w produkcji artykułów wykorzystuje nawet dwa tysiące różnych dodatków chemicznych. Są to wzmacniacze smaku, konserwanty, barwniki, substancje zagęszczające i stabilizujące. Nie wszystkie z nich są legalne w Europie. Przykładem może być ronaglit, który niedawno został w Chinach użyty w procesie produkcji tofu. Ta substancja chemiczna może powodować raka.

Dlatego, kupując żywność w supermarketach, warto zwrócić uwagę na etykietę. Czytajmy skład i uważnie przyglądajmy się informacji o kraju pochodzenia produktu.

3. Woda skażona antybiotykami

Problemem w Chinach jest również skażenie antybiotykami wody, która może być używana do podlewania eksportowanych owoców lub warzyw. Z nieoficjalnych informacji wynika, że winny jest temu jeden z największych producentów leków, suplementów diety i innych środków farmaceutycznych oraz producenci drobiu.

Wszechobecność antybiotyków może prowadzić do odporności na nie, co z kolei często skutkuje coraz większą liczbą bardzo trudnych do wyleczenia chorób.

Na dodatek tamtejsze służby nie monitorują sytuacji, co nie prowadzi do rozwiązania problemu.

4. Tego nie kupuj

Zabawki, ubrania, buty, biżuteria, kosmetyki, akcesoria, produkty spożywcze – z Chin sprowadzamy niemalże wszystko. Nic dziwnego – są to produkty tanie. Nierzadko też nie zdajemy sobie sprawy, że to, co kupujemy, wyprodukowane zostało w Chinach. Dlatego właśnie tak ważne jest, by czytać etykiety, wyszukiwać na opakowaniu kraj pochodzenia i zwracać uwagę na skład. To pomoże ustrzec się przed negatywnym wpływem zanieczyszczeń.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza