Trwa ładowanie...

Dlaczego kobiety wolą owłosionych mężczyzn?

Choć mężczyznom może się wydawać, że decydując się na depilację, stają się dla wybranek swojego serca bardziej atrakcyjni, są w ogromnym błędzie. Okazuje się, że przedstawicielki płci pięknej zdecydowanie bardziej wolą panów, którzy mogą pochwalić się pokaźnym owłosieniem. Za wszystkim stoi biologia.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Psychoterapia par - razem czy osobno?"

1. Niewielki spadek po przodkach

Na ciele każdej kobiety i mężczyzny znajduje się taka sama liczba mieszków włosowych, w jaką zaopatrzeni byli nasi najdawniejsi przodkowie. Oczywiście włosy ludzi współczesnych są o wiele krótsze i cieńsze, na wielu partiach ciała właściwie niewidoczne. Za zmianę tę odpowiedzialna jest ewolucja, która stopniowo redukowała nasze owłosienie – tak duża jego ilość stawała się zbędna wraz ze zmianą stylu życia kolejnych pokoleń.

2. Męsko i zdrowo

Owłosienie mężczyzn, jak wiadomo, znacznie różni się od kobiecego. Jest grubsze i o wiele bardziej widoczne, zwłaszcza u brunetów czy szatynów, którzy w dodatku mogą pochwalić się pokaźną czupryną. U wielu z nich znacznie bardziej rzuca się w oczy przede wszystkim na klatce piersiowej czy plecach, podczas gdy u pań przeważnie pozostaje ono delikatne i właściwie niezauważalne. To właśnie panowie zaopatrzeni w tego typu atrybut mogą liczyć na większe zainteresowanie.

Na kobiety owłosione męskie ciało działa jak magnes. Podświadomie wyczuwają, że taki wygląd wiąże się z lepszą kondycją zdrowotną. Zdaniem Pavola Prokopa, profesora biologii na słowackim Uniwersytecie Trnawskim, na kobiece preferencje w tym względzie przestało wpływać nawet pochodzenie. Do tej pory uważano, że mieszkanki rejonów podrównikowych wolą mężczyzn pozbawionych owłosienia ze względu na ryzyko łatwo przenoszonych w tamtych strefach chorób, głównie pasożytniczych. Sytuacja uległa najwyraźniej zmianie, bo i one mają chrapkę na "wyposażonych" w ten sposób panów.

Naukowiec sugeruje także, że na wybór kobiet w tym względzie może mieć wpływ moment cyklu menstruacyjnego, w którym aktualnie się znajdują. Jego zdaniem, w okresie owulacyjnym bardziej skłonne jesteśmy wybrać partnera o gładkim ciele. Kiedy natomiast poziom płodności się obniża, chętniej zerkamy na panów nieco hojniej obdarzonych przez naturę.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza