Trwa ładowanie...

Dlaczego drętwieje prawa ręka? (WIDEO)

Zobacz film: "O czym świadczy drętwienie prawej ręki?"

Drętwienie prawej ręki może być niegroźne, spowodowane prozaiczną sytuacją, np. spaniem na niewygodnym materacu. Zdarza się jednak, że dolegliwość ta jest jednym z pierwszych objawów poważnych chorób neurologicznych. Sprawdź, o czym może świadczyć drętwienie części ciała. Więcej ważnych informacji w wideo.

Drętwienie rąk może pojawić się u osób w różnym wieku, nie tylko u ludzi w podeszłym wieku. Czasami dolegliwości występują u dzieci i nastolatków. Drętwienie rąk poznaj jego możliwe przyczyny. Źródłem problemu może być nadużywanie alkoholu, problemy z nerwem lub zaburzenia lękowe, takie jak nerwica.

Do powstania drętwienia rąk może przyczynić się również niedobór witamin i warto wykonać badania by wykluczyć lub potwierdzić taką hipotezę. Równie popularne jest drętwienie palców i wiele osób szuka problemu w zbyt długiej pracy na komputerze lub podnoszeniu zbyt ciężkich rzeczy. Nie zawsze jest to jednak prawda, przyczyn jest wiele i tylko lekarz jest w stanie określić prawdziwe źródło dyskomfortu.

Drętwienie lewej ręki to również dość często występująca dolegliwość. Jednak jeszcze częściej słyszy się o drętwieniu rąk w nocy i przyczynach choroby zespołu cieśni nadgarstka. Mrowienie, drętwienie, utrata czucia w kończynach jest znacznie bardziej odczuwalne w nocy, kiedy chory bardziej zwraca uwagę na swoje samopoczucie.

Z kolei najczęstsze przyczyny drętwienia nóg to bez wątpienia zespół niespokojnych nóg, który pojawia się u około 10 procent populacji. W wideo więcej konkretnych informacji na temat drętwienia kończyn, jest to popularny problem i z tego powodu warto poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Dlaczego drętwieje prawa ręka? (WIDEO)
Dlaczego drętwieje prawa ręka? (WIDEO)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza