Trwa ładowanie...

Detramax - najczęstsze pytania, charakterystyka, wskazania, stosowanie, środki ostrożności, skutki uboczne

Masz uczucie ciężkich nóg? Zadbaj o stan żył i układu krążenia dzięki preparatowi Detramax (suplement diety). Aktywne składniki produktu – diosmina i hesperydyna – pomagają utrzymać naczynia krwionośne w dobrej kondycji.

spis treści

1. Najczęstsze pytania

Czy preparat Detramax można stosować z lekami?

Zobacz film: "Żylaki kończyn"

Można, aczkolwiek w przypadku przyjmowania leków na receptę należy o zażywaniu Detramaxu poinformować lekarza.

Jak długo powinna trwać kuracja preparatem Detramax?

Skuteczna terapia powinna trać przynajmniej kilka miesięcy.

Czy preparat Detramax można przyjmować, kiedy stosujemy antykoncepcję hormonalną?

Tak, można.

Jak leczyć żylaki?

Farmakologicznie, chirurgicznie lub fizjoterapeutycznie. W farmakologii stosuje się flawonoidy (rutynę, hesperydynę, trokserutynę i diosminę), wyciągi z ruszczyka, winorośli i kasztanowca, zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Podstawową metodą fizjoterapeutyczną jest stosowanie rajstop i pończoch uciskowych. Metody chirurgiczne, dobierane przez lekarza specjalistę, stosuje się w zaawansowanych postaciach żylaków.

Czy nocne skurcze nóg są objawem niewydolności żylnej?

W wielu przypadkach tak, mogą jednak być także skutkiem innych niedomagań, jak niedobory magnezu, czy schorzenia neurologiczne.

Czy gorące kąpiele i korzystanie z sauny przyczyniają się do żylaków?

Nie tyle przyczyniają się do powstawania żylaków, co do nasilenia dolegliwości, podobnie jak wysokie temperatury powietrza.

Czy w czasie przyjmowania Detramax trzeba stosować specjalną dietę?

Nie jest to bezwzględnie konieczne, ale zbilansowana dieta w znacznym stopniu przyczynia się do zwiększenia szans na powodzenie terapii.

Czy przy stosowaniu Detramax można używać żeli na opuchnięcia nóg?

Tak, jest to nawet wskazane, gdyż wtedy kuracja ma bardziej kompleksowy charakter i jest skuteczniejsza. Podobnie w przypadku, gdy używamy Detramaxu dla złagodzenia dolegliwości hemoroidalnych możemy jednocześnie stosować preparaty o działaniu miejscowym (maści, czopki, nasiadówki), a w ostrej fazie choroby wręcz powinniśmy tak postępować.

Nie tylko na nogach - 5 miejsc, w których mogą pojawić się żylaki
Nie tylko na nogach - 5 miejsc, w których mogą pojawić się żylaki [6 zdjęć]

Żylaki powstają w wyniku nadmiernego poszerzenia żył. Najczęściej są wynikiem chorób związanych z układem

zobacz galerię

Czy suplement diety Detramax jest bezpieczny dla alergików?

Dla większości alergików jest bezpieczny, są jednak osoby uczulone na jego składniki.

Jakie działania profilaktyczne należy podjąć, by uchronić się przed żylakami?

Unikać długiego stania, stosować rajstopy czy pończochy uciskowe, prowadzić aktywny tryb życia.

2. Detramax - charakterystyka

Detramax to suplement diety zawierający składniki, które wspierają układ krwionośny i pozytywnie wpływają na stan żył. Substancje preparatu zostały dobrane tak, by skutecznie redukować uczucie ciężkich nóg i wspomagać mikrokrążenie żylne.

Detramax zawiera szereg składników, które wzmacniają układ krążenia. Zmikronizowana frakcja flawonoidowa składa się z diosminy (90%) oraz hesperydyny (10%). Diosmina zmniejsza obrzęki, poprawia drenaż limfatyczny i uelastycznia naczynia krwionośne. Hesperydyna poprawia kondycję naczyń i chroni je przed uszkodzeniami. Detramax zawiera również ekstrakt z liści winorośli właściwej, który redukuje uczucie ciężkich nóg. Ekstrakt z pestek winogron ma działanie przeciwutleniające, a witamina C pomaga wytwarzać kolagen, który jest niezbędny dla prawidłowego działania naczyń krwionośnych.

Czym może grozić nawyk zakładania nogi na nogę?
Czym może grozić nawyk zakładania nogi na nogę? [5 zdjęć]

Nie raz pewnie słyszałeś, że zakładanie nogi na nogę podczas siedzenia na krześle nie jest zdrowe. Jest

zobacz galerię

3. Detramax - wskazania

Preparat Detramax to suplement diety przeznaczony dla osób, które mają problemy z wydolnością nóg. Objawami tych kłopotów są pajączki, obrzęki, uczucie ciężkości, mrowienie. Niewydolność żylna dotyczy najczęściej kobiet, które mają pracę siedzącą, nie uprawiają regularnie sportów, chodzą w butach na wysokich obcasach, a ich dieta prowadzi do zatrzymania wody w organizmie (np. przez zbyt dużą ilość soli w posiłkach). Problemy z żyłami kończyn dolnych mogą też wynikać z otyłości lub stosowania antykoncepcji hormonalnej.

4. Detramax - stosowanie

Detramax należy stosować 2 razy dziennie, przyjmując po jednej tabletce. Preparat należy połykać w trakcie lub bezpośrednio po posiłku, popijając wodą.

Zobacz także:

5. Detramax - środki ostrożności

Preparatu Detramax nie powinny stosować osoby uczulone na którykolwiek składnik produktu. Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem Detramaxu powinny skonsultować się z lekarzem. Należy również pamiętać, by nie przekraczać zalecanej dziennej dawki preparatu.

6. Detramax - skutki uboczne

Przy stosowaniu preparatu Detramax mogą wystąpić dolegliwości żołądka i jelit, a także ogólne pogorszenie samopoczucia. W przypadku wystąpienia skutków ubocznych należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Mgr Artur Rumpel
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza