Trwa ładowanie...

Czym jest zapalenie macicy?

Do zapalenia błony śluzowej macicy dochodzi w sytuacji, gdy bakterie bytujące w pochwie przedostaną się do macicy. Najczęściej dzieje się to w chwili zabiegów ginekologicznych. Do zapalenia macicy może dojść również po porodzie lub poronieniu.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

spis treści

  Uznaje się zatem, że zapalenie macicy jest powikłaniem porodu lub zabiegów czy badań ginekologicznych (tj. łyżeczkowanie).

   

  Najbardziej bolesne choroby
  Najbardziej bolesne choroby [6 zdjęć]

  Chociaż wiele osób jest zdania, że to kamienie nerkowe generują najsilniejszy ból, istnieją problemy...

  zobacz galerię

  Objawy zapalenia macicy:

  W przypadku zapalenia macicy konieczne jest leczenie, gdyż bakterie mogą doprowadzić do rozwoju zapalenia jajowodów i jajników. Terapia polega na podawaniu antybiotyków, leków rozkurczowych i przeciwbólowych. Leczenie hormonalne jest konieczne w przypadku przewlekłego zapalenia endometrium.

  Zapalenie macicy często współwystępuje z innymi chorobami: nowotworem macicy i polipami.

  Objawy zapalenia macicy są dość charakterystyczne (podobnie jak objawy grzybicy pochwy). Warto je znać, by podjąć odpowiednie leczenie i zapobiec groźnym powikłaniom.

  Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

  Następny artykuł: Infekcje intymne w ciąży
  Polecane dla Ciebie
  Komentarze
  Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
   Pomocni lekarze
   Szukaj innego lekarza