Trwa ładowanie...

Czy spanie w skarpetkach jest zdrowe? (WIDEO)

Zobacz film: "Czy spanie w skarpetkach jest zdrowe?"

Mamy swoje przyzwyczajenia dotyczące snu. Jedni lubią spać przy otwartym oknie, inni pod dużą liczbą koców oraz kołder.

Wielu nie wyobraża sobie snu bez skarpetek, a są tacy, którzy uważają to za dziwactwo. Czy zastanawiałeś się, czy taki nawyk ma jakieś korzyści zdrowotne?

Czy spanie w skarpetkach jest zdrowe? Spanie w skarpetkach może powodować zwiększoną potliwość stóp, która prowadzi do wielu przewlekłych chorób, takich jak na przykład grzybica.

Gdy śpisz w skarpetkach musisz pamiętać by były czyste i świeże, aby ustrzec się przed tą przykrą chorobą. Nie zapomnij też, aby były to skarpetki wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna czy jedwab.

Co więcej, zwracaj uwagę na to, żeby nie miały zbyt uciskającej gumki wokół kostek, która może negatywnie wpłynąć na krążenie. Spanie w skarpetkach ma też swoje korzyści, pomaga zwalczyć wahania temperatur i zapobiega budzeniu się w nocy.

Dzięki temu czujemy się bardziej wypoczęci. Taka praktyka sprawia, że mózg nie musi tak ciężko pracować, żeby przywrócić odpowiednią temperaturę ciała i może odpocząć.

Noszenie skarpetek w łóżku ma jeszcze jedną korzyść, na Uniwersytecie w Groningen przeprowadzono eksperyment, który udowodnił, że osiemdziesiąt procent osób, które uprawiały seks, mając na stopach tę częśc garderoby kończyło stosunek orgazmem.

Jak to możliwe? Noszenie skarpetek pomaga rozszerzyć naczynia krwionośne, które lepiej transportują krew do narządów płciowych.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Czy spanie w skarpetkach jest zdrowe? (WIDEO)
Czy spanie w skarpetkach jest zdrowe? (WIDEO) (123rf)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza