Trwa ładowanie...

Czujesz kłucie w prawym boku? Zobacz, o czym może świadczyć (WIDEO)

Zobacz film: "Czujesz kłucie w prawym boku? Zobacz, o czym może świadczyć"

Silny i długotrwały ból oraz kłucie w prawym boku mogą być objawem wielu dolegliwości zdrowotnych. Często to nie tylko zwykły ból brzucha czy przeciążenie mięśnia. Jakie są najczęstsze przyczyny kłucia w prawym boku?

Przede wszystkim wśród najczęstszych przyczyn warto wymienić przykład zapalenie pęcherzyka żółciowego, ostre zapalenie wątroby, zapalenie dolnego płatu płucnego czy zapalenie dróg żółciowych. Kłucie w prawym boku to często również objaw zapalenia trzustki. To jednak nie wszystko.

Jeżeli czujesz ból i kłucie w prawym boku pod żebrami to symptomy takie daje na przykład niedrożność jelit, kolka nerkowa czy nieswoiste zapalenie jelit. Kłucie i ból w dolnej prawej części śródbrzusza to objaw zapalenia wyrostka robaczkowego. Pacjent skarży się wtedy także na wysoką gorączkę i wymioty.

O czym jeszcze warto wspomnieć? Kłucia w prawym boku w niektórych wypadkach świadczą o chorej wątrobie. To rezultat jej stłuszczenia, rozwijania się komórek nowotworowych lub powiększenia.

Warto zaznaczyć, że na kłucia w boku skarżą się też kobiety w ciąży. W tym przypadku nie ma się jednak czego obawiać. Są one spowodowane gwałtownym wzrostem dziecka w brzuchu. Całkowicie naturalnie częściej pojawiają się pod koniec ciąży.

Jak walczyć z kłuciem w boku? Najczęściej lekarze przepisują leki rozkurczowe i przeciwbólowe. Popularne są też leki przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Eksperci zalecają dietę nieskotłuszczową, regularną aktywność fizyczną i w miarę możliwości unikanie stresu.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat przyczyn kłucia w boku i sposobów na radzenie sobie z nim, zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza